banner

15 Kasım’da dünya kararacak mı? 15 Kasım’da ne olacak?

15 Kasım'da dünya kararacak mı? 15 Kasım'da ne olacak?

Geçtiğimiz dönemlerde bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada ortaya çıkan bir iddia, vatandaşlarda büyük merak uyandırdı. Ortaya atılan sözde; NASA, 15 Kasım’da dünyanın kararacağını duyurdu. Peki 15 Kasım’da dünya kararacak mı? 15 Kasım’da ne olacak? İşte ortaya atılan iddiaya dair detaylar…

15 KASIM’DA DÜNYA KARARACAK MI?

Geçtiğimiz dönemlerde bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada ortaya çıkan bir iddiaya göre, “NASA 15 Kasım tarihinde Dünya’nın karanlığa bürüneceğini doğruladı”. Bu paylaşımı gören binlerce sosyal medya kullanıcısı, ilgiyle 15 Kasım’da dünyanın kararıp kararmayacağını araştırmaya başladı.

15 Kasım’da dünyanın fiilen kararıp kararmayacağını araştıran vatandaşlar ise bu olayın bir “troll” yani şaka olduğunu bilmiyor. Konuyla ilgili herhangi bir NASA açıklaması bulunmuyor. Yani ortalıkta gezen bu “15 Kasım’da dünya kararacak.” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmıyor.

Daha evvelden de buna aynı haberlerin sosyal medyada yayılması bir takım vatandaşları korkutmuştu. Bilhassa geçtiğimiz aylarda ABD’de meydana gelen Güneş tutulmasının ardındaki birçok entrika teorisi ortaya atılmıştı. Dünyanın sonunun geleceğine dair ortaya atılan yalan haberler, sosyal medyada yayıldıkça insanları korkutabiliyor.

 

15 kasım

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir