banner

2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı?

2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı?

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Zonguldak’ta yapımı tamamlanan 12 tesisin toplu başlangıç töreni için sabah erken saatlerde kente geldi. ilk olarak Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret eden Eroğlu’na bakanlığa bağlı genel müdürler, AK Parti Zonguldak Milletvekillerinin yanı sıra daire başkanları ve belediye başkanları da eşlik etti. Peşinde Zonguldak’taki yatırımlara değinen Eroğlu, düzenlediği basın toplantısında bakanlığın yatırımlarını anlattı.

İHA’nın haberine tarafından, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uygulamayı anlatan Bakan Eroğlu, “Sizlerden istirhamım şu meteoroloji radarından cep telefonuna yükleyebilirsiniz. Basın mensupları Allah aşkına şunu vatandaşlara duyurun. Siz yalnızca köpeğin insanı ısırdığını haber yapmayın ya da insanın köpeği ısırdığını. Bu hoş haberleri de yapın. Siz böyle yıkıntıilginç haberler peşindesiniz. mgm.gov.tr adresinden cep telefonlarınıza meterolojiye ait başvuru var.

Buradan yağış durumu, radar görüntüleri, varsayım bilgileri yer alıyor. Uydu görüntüleri var. Para istemiyoruz, parasız. İsterseniz deniz tahminleri, dalga yükseklikleri, kar yağarsa kar yükseklikleri. İsterseniz meteorolojinin sesi radyosunu dinleyebilirsiniz. Saat başında hava durumu mevcut. Bu büyük bir teknoloji. acilen 6 ülkede olan teknoloji bizde var. Dünyanın en ileri tahmin sistemleri” diye konuştu.

10 GÜNLÜK TATİLE “HÜKÜMET KARAR VERECEK” AÇIKLAMASI

Gazetecilerin Kurban Bayramı tatili süresine ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, 10 jurnal tatile kendisinin olumlu oy kullanacağını açıklama etti. Büyükşehirlerde yaşamış vatandaşların köylerine artan bir şekilde akraba ziyaretleri yaptığını da andıran Veysel Eroğlu, “Benim düşüncemi soruyorsanız (bayram tatili ile ilgili) müspet oy kullanacağım. Lakin şunu açıklama edeyim. Bakın kurban çok kayda değer. İstanbul’da, Ankara’da Anadolu’nun her yerinden insan var. Sılah-i rahim diye bir şey var, ana-baba ziyareti var, kabir ziyaretleri var, kurban kesme var, akraba ziyaretleri var.

Bu yönü var dahası halk tatil yapamıyor. Bizim arkadaşlar gece gündüz çalışıyor. Cumartesi-pazar çalışıyor. Buraya geldiğimiz güne kadar bir fazla ili ziyaret ettik. Çok çalışanlar için bir nefes almaktır. Yanlış anlaşılmasın ben karar vermedim. Karar mercisinde ben değilim. Hükümetimiz salı günü karar verecektir. Bir Takım bakanlarımız paydos olsun diyor bir takım bakanlarımız istemiyor. Bana göre Kültür ve Turizm Bakanı ister lakin Ekonomi Bakanımız istemeyebilir. Lakin sonunda her zaman birlikte oylama yapıldıktan sonra benzer kararı alırız” şeklinde konuştu.

BAKANLIĞIN ZONGULDAK YATIRIMLARI

Zonguldak’a yatırımla geldiklerini anlatan Bakan Veysel Eroğlu, nehir ıslahlarının yanı sıra ağaçlandırma ve fidan üretimine uyarı çekti. Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buraya hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. bugün buraya elimiz boş gelmedik. Ben her gelişte buraya yatırımla geliyorum. En çok gelenlerden birisi de tahmin ediyorum benim. İnşallah bugün azıcık sonra 12 tesisin temelini atacağız, 203 milyon lira. Burada dere ıslahları fazla önemli.

Devrek ilçe merkezi dere ıslahı, Gökçebey Ömerli köyü, Çatalağzı Gelik beldesi Ayiçi deresi, merkezde Göbü köyü deresi, Çaycuma’daki dereler, Filyos çayı taşkın koruma, Özbağı deresi ıslahı, Alaplı’daki Gümeli beldesi dere ıslahları, Kasımlı köyü çay ıslahları, Kozlu Sanayi Köprüsü gibi DSİ’nin 10 tesisi var. Temel atacağız ve tez bitireceğiz. Ayrıca burası ormancılık açısından fazla varlıklı. Bilhassa burada müstakil bir orman bölge müdürlüğümüz var. Kendileri de bir paket hazırladı. Ağaçlandırma, fidan üretimi, orman köylülerine takviye, kazanç getirici bazı ürünleri hazırlayıp vatandaşa dağıtılması gibi.”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir