banner

53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 5. etabının galibi Sam Bennet, 2.’si Ahmet Örken

53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 5. etabının galibi Sam Bennet, 2.'si Ahmet Örken

Dünyaca meşhur bisikletçilerin çaba ettiği ve ilk kez ‘Pro Tour’ olarak düzenlenen 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Selçuk ile İzmir arasındaki 5. etabını BoraHansgrohe takımından İrlandalı Sam Bennett kazandı. Bu etabın 2.si ise Türk sporcu Ahmet Örken oldu.

Genel klasmanda liderliğini koruyan Sam Bennett, düzenlediği basın toplantısında “Az Önce büyük sprinterler aralarında değilim ama ben de kariyerimi inşa ediyorum.” dedi.

Ahmet Örken ise üçgenin taban olmayan kenarı sonunda “Senelerdir bunu bekledim. Fazla fazla mutluyum. Bütün Türk halkına bunu hediye ediyorum. Son bölümde Sam Bennett’ı takip ettim, cümbür cemaat ardında durmaya çalışıyordu. Son bölümde sıcacık bir aradan geçtim.” değerlendirmesinde bulundu.

TUR 2017’nin kariyeri için manâlı bir basamak olduğunu söyleyen Bennett, “Büyük yarışlar için deneyim kazanmam adına bir fırsat oldu. Hemen Şimdi (Mark Cavendish, Andre Greipel, Marcel Kittel gibi) büyük sprinterler arasında değilim fakat ben de kariyerimi inşa ediyorum. Şimdilik takım içinde Peter Sagan’ın peşinde iyi bir 2. ad olduğumu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Örken Sam Bennett 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir