banner

Adana’da bir kişi yola düşenkülçe altını alıp götürdü

Adana'da bir kişi yola düşenkülçe altını alıp götürdü

‘da, bir kuyumculuk firmasına ait 45 bin 418 dolarlık külçe altın, özel emniyet midibüsünden düştü. Polis ekipleri, altını alan Suriyeliyi 41 güvenlik kamerası görüntüsünü inceleyerek buldu.

İHA’nın haberine tarafından olay Yüreğir ilçesine alt Dadaloğlu Mahallesinde meydana geldi. Niğde’deki bir kuyumculuk firmasına yapan bir firma 26 kilo 194’er gram 18 saf altını özel bir güvenlik firmasıyla Adana’ya götürmesini buradan da işlenmesi için uçakla İstanbul’a göndermesini istedi.

Işyeri altınları ayrı olarak 18 torbaya koyup midibüs ile Adana’ya geldi. Midibüs Dadaloğlu Mahallesi’nde döner kavşağa biraz süratli girince midibüsün kapısı açılarak 45 bin 418 dolar değerindeki külçe altınlardan biri torba içinde yola düştü. Midibüsteki görevliler ise ayrım etmedi. sırası gelmişken arkadan gelen toplu nakliye arabulucu da düşen torbayı ayrım etmedi oysa onun peşinde gelen otomobildeki şahıs altını ayrım edip aldı. Güvenlik şirketinin midibüsü ve araba bir vakit kırmızı ışıkta bekledikten sonradan yeşilin yanmasıyla hareket etti. Bu anlar ise emniyet kamerası kadar saniye saniye görüntülendi. Güvenlik elemanları kısa sürede altının düştüğünü fark etti ama durum yerine geldiklerinde altını bulamayınca durum polise bildirdi.

OLAY YERINDE TATBİKAT YAPILDI

Durum yerine gelen polis ekipleri çevrede araştırma başlattı. sırası gelmişken, özel güvenlik şirketi önce çalışanlarından şüphelenip, altını alan kişiyle iki taraflı çalışmış olabileceklerini düşündü. Ancak yapılan görüşmelerden özel emniyet elamanları dönerli kavşağı bakımlı alıp birazcık da seri girince kapının açıldığını söyledi. Bunun üzerine özel emniyet firması aynı kavşağa gelerek tekrar tekrar kapıyı kilitlemeyerek benzer tez girip tatbikat yaptı. Her seferinde midibüsün kapısı açılıp altın fikir olayda özel emniyet elemanların kastı olmadığı anlaşıldı.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir