banner

Adana’da en az 7 bin kişi ‘Akdeniz Akşamları’ çalacak

Adana'da en az 7 bin kişi 'Akdeniz Akşamları' çalacak

Adana’da, 8 Nisan 2018 tarihinde Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri zarfında minimum 7 bin kişi, ünlü sanatçıların ve “Akdeniz Akşamları” şarkısının bestecisi Serhan Kelleözü katılımıyla toplu gitar çalma dünya rekor denemesi yapacak.

Türk Pop Müziği’nin klasikleri haline gelen “Akdeniz Akşamları” isimli parçanın çalınacağı rekor denemesine ilişkin, parçanın bestecisi Serhan Kelleözü’nün de katılımıyla kentteki bir otelde tanıtım toplantısı düzenlendi. İHA’nın haberine kadar etkinliğe takviye veren fakat toplantıya katılamayan Haluk Levent ve Feridun Düzağaç da hazırladıkları videolarla Kelleözü’ne destek mesajı verdi. Sinevizyonda ise Akdeniz Akşamları şarkısını söyleyen sanatçıların videoları gösterildi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI…

Bu sırada Serhan Kelleözü’nün gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Kelleözü, herkese nasip olmayan bir onuru yaşadığını belirterek katılımcılara gitarla Akdeniz Akşamları’nı çalıp söyledi.

“NİYE SEVİYORLAR DİYE FAZLA KAFA YORDUK”

Portakal Çiçeği Karnavalı’nın düşünce babası Ali Haydar Bozkurt da yaptığı konuşmada, yakın arkadaşı olan Kelleözü ile şarkının ilk yayıldığında “Yahu kolay bir İspanyol altılısı, 4 akor. Arkadaşlar niye seviyorlar diye çok kafa yorduk” diye düşündüklerini belirterek, “İşin içinde bir tek matematik olmuyor. Içten Gelen gelen duygular bütün matematik denklemlerini bozabiliyor. Dünyanın her uygun, her insanın yüreğini titretiyorsa, matematik, bilim de yetmiyor. Onun için ademoğlu ve bu duygular var oldukça ölmez bir eser bıraktı bize Serhan” diye konuştu.

Serhan Kelleözü ise faaliyet ve toplantının heyecanı sebebiyle hala kendinde olmadığını belirterek, “Askerdeyken memleketimin özlemini anlattım bu şarkıda. Ve yıllar daha sonra memleketimi dünyaya tanıtmaya çalışacağım bütün Adanalılarla birlikte. Tüm Adanalıların Adana’ya sahip çıkmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tanıtım toplantısına, kent protokolü ve organizasyon görevlileri katılırken, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi hedeflenen rekor denemesi, 8 Nisan 2018 tarihinde Çukurova ilçesindeki Beyazevler Çamlığı’nda Serhan Kelleözü, meşhur sanatçılar ve minimum 7 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Rekor denemesine dünyanın her yerinden din, dil, ırk, cinsiyet, kazanç, kültür farkı gözetmeksizin; 5 yaşını tamamlamış herkesin (5-16 yaş arası, annesi-babası ya da ablası-ağabeyi yanında elde etmek koşuluyla) katılması olası olacak.

akdeniz akşamları Guinness

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir