banner

Ağaoğlu’na, Bodrum’da Çinli ortak

Ağaoğlu'na, Bodrum'da Çinli ortak

İstanbul’da yaşayan ve yaz aylarının manâlı bölümünü Bodrum’da geçiren meslek adamı Ali Ağaoğlu, Bodrum’a 20 kilometre uzaklıktaki Dörttepe Mevkii’nde 12 milyon metrekare büyüklüğündeki arazisi üstünde yılın 12 ayı yaşayacak bir turizm şehri projesini hayata geçirecek.

Yapılan açıklamada, Çin’deki bir holdingin üstteki seviye yöneticileri ile Bodrum arazisini gezdiklerini anlatan Ali Ağaoğlu, “Hong Kong ve Çin’deki inşaat yatırım grubu ile Bodrum’da 12 ay yaşayacak bir turizm şehri oluşturmak için ön uzlaşma imzaladık. 15 kişiden oluşan bir takım bizi ziyaret etti. Bir haftadır Bodrum ve İstanbul’daki projelerimizi gezip veri aldılar. Bizi zaten tanıyorlardı, daha da yakından tanıma fırsatı buldular” dedi.

Ağaoğlu, Çin’in tarihi Ipek Yolu’nu yenilenmek üzere yatırım planladıklarını belirterek belirterek “Çin’in tarihi Ipek Yolu’nu animasyon girişimi ‘Bir Kuşak Bir Yol Projesi’ iyice aktif ışık halkası geldiğinde, 68 ülkede yapılacak altyapı yatırımlarından Türkiye de payına düşeni alacak. Çinli yatırımcılar için Bodrum batıya açılan pencere olacak. Devlet destekli stratejik bir proje olduğunu ve Türkiye’ye mutlak oturtmak istediklerini söylediler. Bize gelen yatırımcılar Hong Kong’lu parasal yatırımcı ve sigorta şirketleri ile Çin’in en büyük inşaat şirketlerinden oluşuyor. Bodrum’da planladığımız turizm şehri Türkiye’nin yeni çekicilik merkezi olacak” dedi. 

BODRUM’DA YENİ BİR MİAMİ YARATACAĞIZ

12 milyon metrekarelik arazinin Bodrum’un en büyük arazisi olduğunu gösteren Ağaoğlu, “Dünyanın ilgisini çekecek bir turizm şehri konsepti geliştiriyoruz. Projenin içerisinde, golf sahaları, oteller, rezidanslar, villalar, üniversite, mektep, ofisler, ticari alanlar, fuar alanı, teknopark, sağlık durumu tesisleri ile çeşitli rekreasyon alanları bulunacak. 12 ay yaşayacak bir turizm şehri olacak. Burada konsepti, mimari tasarımı ve arazinin büyüklüğü ile Avrupa’nın en büyük turizm şehrini inşa etmeyi planlıyoruz. Bodrum’da sadece milletlerarası yatırımcı yok yerli yatırımcıları da hedefliyoruz. Bodrum’u yeni bir Cannes ve yeni bir Miami yapacak egzersiz içerisindeyiz. Projemiz 2.5 milyar dolara mülk olacak” dedi.

Hong Kong ve Çinli yatırımcılar ile gerçekleştirdikleri toplantıda kendilerine arazi ve proje ile ilgili veri verdiklerini söyleyen Ağaoğlu “Yatırımcılar ile uzun süren toplantılar gerçekleştirdik. Kendilerine arazinin bulunduğu lokasyon ve geliştirmeyi arzu ettiğimiz konsept hakkında çeşitli bilgiler aktardık. Projenin büyüklüğü aleyhinde etkilendiler. Bodrum’un orijinal bir turizm destinasyonu oluğunu ve doğu ile batıyı birleştirecek bir projenin heyecanlandırıcı olduğunu belirttiler. Ağaoğlu olarak inşaat alanındaki gücümü ve ekibimin başarısını gördüklerinde Bodrum projesi ile ilgili ileri gitmek istediklerini söylediler” diye konuştu.

BODRUM’DAN DAHA SONRA İSTANBUL’DA DA BILGI ALDILAR

Çinli yatırımcıların İstanbul’daki projelerini gezdiklerini belirten Ali Ağaoğlu, “Öncelikle gurur duyduğumuz Maslak 1453 projemizde, ticari alanları, Nişantaşı Üniversitesi kampüsünü ve meydanları gezdirdik. Yatırımcılar, Maslak 1453’e hayran kaldı. Bilhassa Cadde 1453’ten övgü ile laf ettiler.

Türkiye için büyük ağırlık arz eden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi inşaatını uygun görme fırsatı buldular. Türkiye’nin jeopolitik ve stratejik önemine şive yaptılar.

Bilhassa Türkiye’ye idareli açıdan derslik atlatacak bir proje olduğunu belirttiler. İstanbul Milletlerarası Finans Merkezi’ni Hong Kong’un tamamlayıcısı olarak görüyorlar. Avrupa’nın en büyük yaşam kulübü olan MyClub tesisimizde spor ve sıhhat ünitelerini ziyaret ettiler” dedi.

ali ağaoğlu BODRUM Çinli karşılıklı

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir