banner

Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarında son durum

Dün satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa kadar yüzde 0,49 azalışla 145,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının gerisinde saat 10.45 itibarıyla yüzde 0,15 artarak 146 liradan operasyon görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 240 lira, Cumhuriyet altını da 978 liradan satılıyor.

Küresel piyasalarda güçlenen dolardan olumsuz etkilenen altının ons fiyatı, geçen günkü layık kaybını bugüne de taşıdı ve şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,1 aşağı 1.269,9 dolardan işlem görüyor.

AA Finans analisti İslam Memiş, haftaya düşüşle başlayan altının fiyatlarının, dün ABD’de yaşanan terör olayı ve Katalonya referandumu etkilerine rağmen ağırbaşlı bir seyir izlediğini kaydetti.

ABD’de açıklanan verilerin olumlu gelmesi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın ücret reformuna ilişkin iyimserliğin, küresel piyasalarda doların değerinde kazanmasına neden olduğunu ifade eden Memiş, bu durumun altın fiyatlarını baskıladığını belirtti.

Memiş, altının gram fiyatının, yurt içi piyasalarda dolar/TL’nin değerinde kazanmasına rağmen yatay seyrini koruduğuna şive yaparak, teknik açıdan altının gram fiyatında 145,20 liranın destek, 146,20 liranın ise direnç konumuna geldiğini açıklama etti.

altın altın alış altın satmak gram altın

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir