banner

Ambalajda 42.3 milyon euroluk satın alma

Ambalajda 42.3 milyon euroluk satın alma

Polinas Plastik, Propak Ambalaj’ın yüzde 90 hissesini aldığını duyurdu. 

Polinas Plastik, Favori Teşebbüs’in alt ortaklarından birisi. Gözde Teşebbüs ise Ülker markası ile tanıdık Yıldız holding’e ait bir şirket.

Gözde Girişim’den konu ile ilgili olarak KAP’a gönderilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dolambaçlı bağlı ortaklıklarımızdan Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş. kadar baskılı esnek ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama A.Ş hisselerinin 46.977.953 EUR hisse değeri üzerinden devralınmasına ilişkin Hisse Satım ve Alım Sözleşmesi imzalanmıştır.

Hisse atama işlemi, Rekabet Kurulu’nun onayı da dahil edinmek üzere Hisse Satım ve Alım Sözleşmesi ‘nde öngörülen şartların gerçekleşmesini müteakip gerçekleşecektir. İşlemin kapanışını müteakip, Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş’nin şirketteki hisse oranı yüzde 90 olacaktır.

Konuyla ilgili gelişmeler hissedarlarımız ile paylaşılacaktır.”

Satın alma anlaşmasına arabuluculuk eden MEŞHUR & Co’nun Kurumsal Finansman Bölümü Yönetici Direktörü Amblem Ündüz, anlaşmanın Gözde Teşebbüs ve Polinas’ın ambalaj sektöründeki mevcut varlığına değer katacağına ve sektördeki yerini daha da manâlı bir yere taşıyacağına uyarı çekti. Ündüz, “Gözde Girişim ve Polinas için ambalaj sektöründe önem taşıyan bu işlem için danışmanlık vermekten nedeniyle fazla mutluyuz. Gözde Girişim ve Polinas bu satın alma işlemiyle ambalaj sektöründeki yerini daha da kuvvetlendirmiştir” diye konuştu.

 

Yıldız Holding Polinas Plastik Propak Ambalaj gözde girişim

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir