banner

Aziz Yıldırım: Sadece Altınordu’yla bu işler yürümez!

Aziz Yıldırım: Sadece Altınordu'yla bu işler yürümez!

Aziz Şimşek’dan kayda değer mesajlar… Fenerbahçe’de dün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen bayramlaşma törenine katılan başkan , futbolcuların ıslıklanmasından Milli Takım’a ve transferlere dek çoğu konuda açıklamalarda bulundu.

Başkan Aziz Yıldırım’ın açıklamaları şöyle;
“Adama 7 milyon Euro para verdik. 20. dakikada Ozan’ı ıslıklıyorlar. Sizler kötü yazıyorsunuz. sosyal ağ çok fena yazıyor. Daha Sonra yuhalıyorlar. Türkiye’de bu sosyal ağ yüzünden mil kayması var. Futbolcuların ayakları geri çekiliyor. Adam nasıl oynasın, sahada nasıl sorumluluk alsın! Ozan Tufan’a bu çocuğa bir sürü bonservis parası ödedik. ‘Geleceğin en iyi oyuncusu’ dedik. Ne oldu? Tu kaka yaptık defalarca beraber. Taraftar ‘Seninleyiz’ diyor, daha sonra yuhalıyor. 20 yaşında bu çocuk eli ayağı titriyor. Zaten esas yok bu çocuklarda. Toparlayıp çaba etse ne olacak? Yabancılarda spor kültürü var. Yense de yenilse de alkışlıyorlar. Siz bir maç fena oynuyor, sallıyorsunuz. Yol görüş değil. Bizde spor kültürü yok.”

‘BİR ALTINORDU İLE BU İŞLER YÜRÜMEZ’
“Milli maç sonrası hep aynı şeyleri tartışıyorsunuz. Şener kötü, İsmail fena, Mehmet Topal orada oynamaz, Ozan zaten kötü. Defalarca böyle yazılıyor. Sizce sorun bu mu? Sorun plan olmaması. Bizim planımız yok. Bunları hiç kimse konuşmuyor. TFF’nin, en tepeden başlayıp bütün ligleri tekrar düzenlemesi gerekiyor. Her ekip bu sisteme göre hareket etmeli. Bir tek Altınordu ile bu işler yürümez. Bir Altınordu yetmez, fazla Altınordu lazım. Sorun yabancı sayısı yok. Almanya, İsviçre, Belçika örnekleri var. Bunların hepsi planlar yaparak bugünlere geldiler. Almanya 2000 yılında batmıştı. Bizde de plan yerine getirmek lüzumlu.”

“BEN ARFA NASIL GELİYOR KARDEŞİM!”
“Bir Takım oyuncularla görüştük. Bazısı oldu bazısı olmadı. Şartların ne olduğuna bakmıyorlar. ‘Ben Arfa’ diyorlar diğer bir şey demiyorlar. Nasıl geliyor kardeşim bu adam? Ben Arfa’yı tekrar alırsın. Olmak ayrı bir şey. Koşullar var. Biz aktarma yapmamış gibi gösteriliyoruz. 8 tane isim aldık. Mayıs ayında bakın bakalım kaç tane aldık. Acil ihtiyaç olunanların hepsini aldık. 2-3 tane isim daha olacaktı lakin olmadı. Koşullar uymadı. Şartları izah etmek gerekir fakat aktarma basit yok. Çok transfer yaparsın ama o süre kulüp batar. bir daha da kurtaramazsın.”

Hatem Ben Arfa

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir