banner

Bakan Kaya’dan CHP’li Akaydın’ın sözlerine cevap

Bakan Kaya'dan CHP'li Akaydın'ın sözlerine cevap

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın‘ın 15 Temmuz şehitleri için sarfettiği, “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açıkça bir delege olarak söylüyorum.” sözlerine tepki gösterdi.

“FETÖ SEVGİSİNİ GİZLEYEMEYEN…”

Betül Kaya, “CHP kadrolarının 15 Temmuz destanını gölgelemeye yönelik talihsiz uğraş ve söylemlerini ısrarla sürdürdüklerini üzülerek takip ediyoruz. Son olarak, 17/25 Aralık darbe girişimi sonrasında deha FETÖ sevgisini gizlemeyen bir CHP milletvekilinin şanssız beyanlarını izledik. Bu şahsın ‘250 şehidin katili devlettir.’ açıklaması aziz şehitlerimizin hatırasına ve milletimizin epik mücadelesine saygısızlıktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kaya, şunları kaydetti:

“Milletimiz 15 Temmuz destanını koltuğunda oturup uzaktan kumandayla değil, yüreğiyle, canıyla ve kanıyla yazmıştır. Milletimizin mücadelesini küçümsemeye kimsenin hakkı ve haddi olamaz. 15 Temmuz ruhunu ve şehitlerimizin hatırasını ebediyen yaşatacağız. CHP yönetimi, milletimizin vicdanında gereken hükmü verdiği bu hileli, hadsiz ve mesnetsiz açıklamalara karşı gereken adımı atmalıdır.”  

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir