banner

Batman’da askeri konvoyun geçişinde EYP patladı: 2 şehit

Batman'da askeri konvoyun geçişinde EYP patladı: 2 şehit

Türkiye, dünden bu yanlamasına peşpeşe gelen şehit haberleriyle yıkıldı. Önce Trabzon’un Maçka ilçesinde bir evden yiyecek içecek çalan PKK’lı teröristlere düzenlenen operasyonda, yol göstermesi için Jandarma kadar götürülen 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik şehit olmuştu. Henüz bu kara haberin acısı yüreklerimizdeyken Tunceli’de teröristler hain bir hamle düzenledi. Düzenlenen saldırıda bir asker şehit oldu.  Bugün de Batman’dan gelen acı haber yüreklerimizi sızlattı. Batman teröristler EYP’li atak düzenledi, saldırıda 2 askerimiz şehit oldu.
 

BATMAN’DAN ACI HABER

 Batman’ın Kozluk ilçesi Gümüşörgü karakolu ile Sason ilçesi Kilimli köyü kırsalında operasyona giden askeri konvoya EYP’li saldırı düzenlendi. Seyir halindeki konvoy, teröristler tarafından daha önce yola döşenen EYP’li saldırıya uğradı. Hain saldırıda birincil belirlemelere kadar 2 asker şehit oldu.
 

OPERASYON BAŞLATILDI

Olayın peşinde bölgeye gönderilen destek birlikler çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı. (İHA)

DÜN TUNCELİ VE TRABZON’DAN DA ACI HABERLER GELMİŞTİ

Dün Trabzon’un Maçka ilçesinde dün PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik şehit olmuştu. Yine Tunceli’deki alçak saldırıda da 3 asker yaralanmıştı. Askerlerden biri kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

 

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir