banner

Bill Gates’ten Windows itirafı!

Bill Gates’ten Windows itirafı!

Gates, kullanıcıların bilgisayarın hemen olan işlemleri üstünde kontrole erişmesini karşılayan bu işleve tek bir tuşla erişilebilmesini tercih ettiğini, ama işin içindeki öteki halk müziği yüzünden bunu yapamadıklarını belirtiyor.

Ünlü yatırım şirketi The Carlyle Group’un kurucusu David Rubenstein, geçtiğimiz çarşamba günü New York’ta gerçekleştirilen bir panelde konuyu şu sözlerle masaya getirdi: “Üç tuş fikrini ortaya atan insan sensin. Bunu neden böyle yaptınız?”

TEK TUŞ OLMAMASI KİMİN SUÇU?

Soruyu yanıtlamadan önce salondaki gülüşmelerin bitmesini ummak zorunda kalan Gates’in yanıtıysa şöyleydi: “Geriye dönüp öteki şeyleri riske atmadan hayatındaki küçük şeyleri değiştirmenin mümkün olduğunu sanmıyorum. Natürel eğer bir şansım olacak olsaydı, bu işin tek bir tuşla yapılabilmesini sağlardım.”

Bu Bill Gates’in CTRL+DAHA ALÇAK+DEL fonksiyonundan birincil bahsedişi yok. Dört yıl önce Harvard Üniversitesi’ndeki bir panelde bir araya geldiklerinde, Rubenstein yine benzer soruyu sormuştu. Gates’in dört sene önceki yanıtıysa fazla daha samimiydi: “Biz de tek bir tuş olmasını istedik, fakat IBM’in klavye tasarımlarını yapan adam bize tuşumuzu vermedi. Bu bir hataydı.”

bill gates windows ibm klavye ctrl alt del fonksiyon

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir