banner

Bingöl’de korkutan yangın

Bingöl'de korkutan yangın

İnünü Mahallesi Kültür Kavşağı şehirlerarası otobüs terminalinin yanındaki manâsız arazide yer alan keresteler, bugün saat 21.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle alev aldı. Yangını fark eden çevre sakinlerinin ihbarı üstüne, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve TOMA’lar sevk edildi. Ekipler, alevlerin yaklaşık 15 metreye yükseldiği yangına müdahale etti. Sıcaktan etkilenen itfaiye erlerinin yere uzanarak su sıktığı görüldü. İtfaiye ekipleri, yangının büyümesini önlemek için çevre binalarda soğutma çalışması yaptı.

Yangın, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın gerisinde denetleme altına alınarak söndürüldü. Incelemeler sırasında dumandan etkilenen 2 itfaiye erine hazırlanmış bekleyen afiyet ekipleri müdahale etti.

SOSYAL MEDYA’DA CANLI YAYIN

Çevrede toplanan yüzlerce vatandaş, cep telefonları ile sosyal medyada canlı yayın yaptı. Geniş emniyet önlemi bölge polis ekipleri, vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı. Vali Ali Mantı, Güvenlik Müdürü Metin Akay ve kurum müdürleri de olay yerine gelerek yetkililerden veri aldı.

Gazetecilere açıklamada yer alan Vali Mantı, “Şu Anda tam nedenini bilmiyoruz. Ağaç yığınlarının olduğu manâsız bir alanda yangın çıktı. Tüm millet ve kuruluşlarımızın desteğiyle söndürüldü. Herhangi bir can kaybımız değil. Bütün kurumlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için egzersiz başlatıldı.

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir