banner

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa güne düşüşle başladı

Açılışta BIST 100 endeksi 115.18 puan azalırken, bankacılık endeksi yüzde 0.05 geriledi. Holding endeksi ise yüzde 0.03 layık kazandı. Sektör endeksleri aralarında en fazla kazandıran yüzde 0.81 ile turizm, en fazla gerileyen ise yüzde 0.43 ile iletişim oldu.

Dün Avrupa borsalarından artı yönde ayrışan ve gün içinde 110.531 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan BIST 100 endeksi, kapanış rekorunu da 110.340 puana taşıdı.

Analistler, Kuzey Kore’nin bu sabahtan Japonya üzerinden geçerek Pasifik Okyanusu’na düşen balistik füze denemesinin arkasında küresel piyasalarda jeopolitik risk algısının yükseldiğini belirtiyor.

Gün baştan başa Kuzey Kore’nin füze denemesi ile ilgili haber ve açıklamaların piyasaların yönü üstünde belirleyici olacağını açıklayan analistler, yurt içinde ekonomi güven endeksi ve dış ticaret dengesi verilerinin takip edileceğini dile getirdi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinin 107.500 seviyesinin kayda değer takviye konumunda olduğunu, yükselişlerde ise 111.000’in direnç konumuna gelebileceğini açıklama etti.

Borsa İstanbul borsa istanbul açılış borsa istanbul kapanış Borsa İstanbul düşüş

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir