banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’dan ilçe kongrelerine mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'dan ilçe kongrelerine mesaj

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kongrelerimiz, tarihi yolculuğumuzda bize keza murakabe ve muhasebe yapma imkanı veren keza de gerçek olan değişimin meşru zemini mahiyetindeki ara duraklarımızdır.” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Teşkilat Başkanlığı koordinasyonunda, 4 Temmuz’da başlayan 6. Klasik Büyük Kongre sürecine ilişkin birincil belde kongreleri tamamlandı.

Kongre takviminin ikinci aşaması, 19 Ağustos’ta başlayan ilçe kongreleriyle sürüyor. Türkiye genelindeki merkez ilçe teşkilatlarıyla 970 ilçenin kongreleri yapılacak. İlçe kongre sürecinin 12 Kasım’a kadar tamamlanması planlanıyor.

İlçe kongrelerinin tamamlanmasının arkasından başlayacak il kongrelerinin de Şubat 2018 sonuna kadar yapılması öngörülüyor. Bu kapsamda partinin 81 il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçilecek.

ERDOĞAN İL KONGRELERİNE KATILACAK

İl kongreleri bittikten sonra AK Parti 6. Klasik Büyük Kongresi’nin tarihi netleştirilecek. Siyasi Partiler Kanunu’na kadar 12 Eylül 2018’den önce yapılması gereken olağan kongrenin belirli tarihi, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan ile partinin yetkili organlarınca belirlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ankara, İstanbul, İzmir ve Konya gibi büyükşehirler öncelikle olmak üzere il kongrelerine ve bir takım ilçe kongrelerine katılması planlanıyor. Erdoğan’ın katılamayacağı kongrelere, AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Şimşek ile bakanlar iştirak edecek.

“EKİBİMİZİ ZENGİNLEŞTİREREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye genelinde sürekli AK Parti ilçe kongrelerine tebrik mesajı gönderdi. Erdoğan ve Şimşek’ın mesajı, ilçe kongrelerinde partililere aktarılıyor.

Erdoğan mesajında, ilçe kongrelerinin, AK Parti, ülke ve insanlar için şanslı olması temennisinde bulundu. Kurulduğu günden bu yandan teşkilat bünyesinde hizmet verenlere teşekkürlerini ileten Erdoğan, kongrelerde devir üstleneceklere galibiyet diledi.

AK Parti’nin, demokrasiden ekonomiye her alanda ülkede Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların katbekat üzerinde hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Erdoğan, “Milletimizden, tarihimizden ve medeniyetimizden aldığımız güçle sürekli kendimizi yenileyerek, geliştirerek, nefes tazeleyerek, inşallah daha uzun yıllar boyunca ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Her kademede milletimizle irtibatımızı daha da güçlendirecek, önceliği defalarca partisinin ve ülkesinin çıkarlarına verecek kadrolarla ekibimizi zenginleştirerek yolumuza devam edeceğiz.” mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Kongrelerimiz, işte bu tarihi yolculuğumuzda bize keza murakabe ve muhasebe yapma imkanı veren keza de reel olan değişimin yasal zemini mahiyetindeki ara duraklarımızdır. Türkiye’nin AK Parti’ye, AK Parti’nin geçmişimizle geleceğimiz aralarında köprü kuran hizmetlerine, her zamankinden daha çok gereksinim duyulan bir dönemden geçiyoruz. Belde, ilçe ve il kongrelerimizin gerisinde Ankara’da toplanacak büyük kongremizle nihayete erecek bu maratonu, milletimizin karşısına tedbirli şekilde çıkma bakımından en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum.”

“MUHAKKAK ADIMLARLA 2023 HEDEFLERİNE DÜRÜST İLERLİYORUZ”

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım ise kalkınan ve artan Türkiye için gece gündüz çalışan AK Parti teşkilatının mensuplarını tebrik etti.

AK Parti’nin, hakimiyetin millete ait olduğu ilkesinden hareketle milli iradeyi iktidara taşıma hedefiyle yola çıktığını gösteren Şimşek, “Milletimize hizmet aşkını siyasetinin merkezine yerleştiren AK Parti iktidarı, siz kıymetli yol arkadaşlarımızın üstün gayretleriyle yılmadan, yorulmadan, kesin adımlarla 2023 hedeflerine dürüst ilerlemektedir.” ifadesini kullandı.

Siyasetlerinin temelinin milletle bütünleşme olduğunu vurgulayan Yıldırım, şu mesajı paylaştı:

“Bütün toplumsal talepleri siyasete taşımak ve temsil etmek, toplumun tamamını kucaklamak hiçbir süre unutmayacağımız ilkemiz olmuştur. Bu kutlu yolda birlikte yürüdüğümüz gençlik ve kadın teşkilatlarımız hareketimizin başlıca unsurlarıdır. Aziz milletimizden aldığımız zor ve enerjiyle sürdürdüğümüz siyasetimiz, kadrolarımıza yeni katılan kardeşlerimizle daha da zenginleşecektir. Gücünü tazelemiş yeni kadrolar, yüklendikleri tahsis şuuru ve hizmet aşkıyla Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacaktır. Teşkilat mensuplarımızın hissettiği heyecan ve çoşkuyu en belirgin şekilde yansıtan il ve ilçe kongrelerimiz, iç muhasebe ve kontrol mekanizmasının sağlıklı işlemesi bakımından büyük yük arz etmektedir. Belde, ilçe ve il kongrelerimizin peşinde büyük kongremizle tamamlanacak bu sürecin bütün teşkilat mensuplarımız tarafından en verimli şekilde değerlendireceğine yürekten inanıyorum.”

binali şimşek recep tayyip erdoğan

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir