banner

Diyarbakır’da yaşlı adamın şüpheli ölümü

Diyarbakır'da yaşlı adamın şüpheli ölümü

Diyarbakır’da, evde kanepeden düştü iddiasıyla hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde çare altına alınan 69 yaşındaki Kültürlü Uluk, kendine gelince polise, kanepeden düşmediğini eşinin kendisini dövdüğünü söyledi. sonradan her tarafta durumu ağırlaşıp kaybeden Uluk’un yakınları, ölümünden sorumluluk sahibi tuttukları yengeleri Y.U. hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Polis, ölmeden önce bahşedilen ifade ve yakınlarının şikayeti üzerine Uluk’un şüpheli ölümünü araştırıyor.

DHA’nın haberine göre, Merkez Sur İlçesi Ali Paşa Mahallesi’nde oturan 2 çocuk babası Aydınlatılmış Uluk’un eşi Y.U., 27 Haziran tarihinde eşinin yakınlarını arayarak eşinin kanepeden düştüğünü söyledi. Eve gelen Okumuş Uluk’un kız kardeşleri, vücudunun farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerinde yaralar yer alan Açık Fikirli Uluk’u ambulansla ile hastaneye kaldırdı. bununla beraber Hepatit B hastası olan Okumuş Uluk, Dicle Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürerken, doktorlar Uluk’un vücudunun dağıtılmış yerlerinde dayak izleri  tespit ederek, kız kardeşi S.U.’yu yanına çağırarak, Aydın Uluk’un vücudundaki dayak izlerinden haberi olup olmadığını sordu. Uluk’un kız kardeşi S.U. ise yengesi tarafından aranarak ağabeyinin kanepeden düştüğünü söyleyince onu hastaneye götürdüklerini ve dayak izlerinden haberleri olmadığını öne sürdü.

KONUŞUNCA ‘EŞİM BENİ DÖVDÜ’ DEDİ

Hastanede tedavisi devamlı Aydınlatılmış Uluk, 10 gün daha sonra kendine gelip konuşmaya başlayınca, eşinin kendisini dövdüğünü ve kanepeden düşmediğini söyledi, doktorlar da durumu hastane polisine bildirdi. 

Hastane polisi ile Sur İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri 7 Temmuz 2017 tarihinde, Açık Fikirli Uluk’un doktorlar eşliğinde ifadesini aldı. Uluk verdiği ifadede, şöyle dedi:

“Yaklaşık 13-14 gün önce yukarıda belirtmiş olduğum adresimde bulunduğum esnada resmi nikahlı eşim olan Y.U., ben yatağımda yatarken minik kızım Sultan Ulak’a bağırdığını ayrım ettim. Ne olduğunu sordum eşim bir odada bana saldırdı ve vücudumun değişik yerlerine vurmaya başladı. Yataktan yere düştüm, yerde de bana vurmaya devam etti. Üçgenin Taban Olmayan Kenarı tırnaklarımdan baş parmak tırnağımı kırdı. Ben yaşlıyım ve Karaciğer Iltihabı B hastalığım var. Bu yüzden de günün büyük çoğunluğu halsizimdir. Eşim bana vururken de kendimi koruyamadım. Kız kardeşim ambulansla beraber gelerek beni hastaneye kaldırmamı sağlamış. Beni darp eden eşimden şikayetçi ve şikayetçiyim.”

DURUMU AĞIRLAŞTI VE HAYATINI KAYBETTİ

Hastanede polise verdiği ifadeden sonra darp raporu bahşedilen Açık Fikirli Uluk’un durumunun kötüleşmesi sonucu yoğun bakım servisine alındı ve yapılan bütün müdahalelere geçtiğimiz Çarşamba günü yaşamını yitirdi. Uluk’un yakınları, kardeşlerinin ölümünden eşi Y.U.’nün sorumlu olduğunu iddia ederek, kardeşlerinin ölmeden önce çektikleri video ve ifadesi ile birlikte suç duyurusunda bulundu. Polis Aydın Uluk’un ölümüyle ilgili kapsamlı araştırma başlatırken, Uluk’un ölmeden önce çekilen son videosunda, eşi Y.U.’nun kendisine vahşet uyguladığını söylediği ve vücudundaki darp izleri görüldü. Geçtiğimiz yıl eşi Y.U. tarafından  Aydın Uluk’a boşanma davası açıldığı sonra davadan vazgeçildiği belirtildi.

diyarbakır

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir