banner

FETÖ’den tutuklanan eski kaymakam Kadir Güntepe HTS kayıtlarını araştırmış

FETÖ'den tutuklanan eski kaymakam Kadir Güntepe HTS kayıtlarını araştırmış

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü’nün ( FETÖ) “mülkiye yapılanması”na karşın soruşturma kapsamında eski kaymakam Kadir Güntepe hakkında hazırlanan iddianamede, Güntepe’nin telefon görüşmelerinin yer aldığı HTS kayıtlarını araştırdığı belirtildi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu’nca, FETÖ’nün “mülkiye yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında “terör örgütüne aza olma” suçundan 15 yıla değin hapsi istenen eski Beytüşşebap Kaymakamı tutuklu davalı Kadir Güntepe hakkında hazırlanan 38 sayfalık iddianame, 9. Ağır Canice Mahkemesince kabul edildi.

Örgütün sıcacık haberleşme programı ByLcok kullandığı belirtilmiş Güntepe’nin, duruşma kararıyla telefonlarının dinlendiği ve sanığın 24 Aralık 2016 tarihinde kullandığı hattın tip hizmetlerini arayarak, mevcut hattının HTS kayıtlarının duruşma kararıyla alınıp alınmadığını ve ne kadar zaman geriye doğru alındığına yönelik sorular sorduğu bilgisine yer verildi.

Kayıtların 2014 yılından itibaren alındığını öğrenen Güntepe’nin bu kayıtları e-mail adresine gönderilmesini istediği kaydedilen iddianamede, şöyle denildi:

“HTS analiz tutanağı ile Hüseyin Özyurt’un (kaymakamlar imamı) kullandığı hat ile şüpheli Kadir Güntepe’nin 17 Mart 2013-30 Mart 2014 tarihleri arasında toplam 33 defa arayan-aranan kaydının olduğu saptandı. Bu görüşmelerden 14’ünün Kadir Güntepe kadar, 8’inin Hüseyin Özyurt kadar, kalan 11’inin ise ise mesajlaşma olduğu saptandı.”

PTT MEMURLUĞUNDAN KAYMAKAMLIĞA

Güntepe’nin iddianamedeki ifadesinde 2008 yılında KPSS’ye girdiğini ve PTT gişe memurluğunu kazandığını, sonradan istifa edip 3 ay sonra kaymakamlık sınavına girerek kazandığını kaydetti.

97. dönem kaymakam olduğunu bildiren Güntepe, “Eşimle 2010 yılının sonlarında tanıştım. Bizi, lise yıllarında tanıştığım cet ismini hatırlamadığım Mehmet isimli arkadaşım tanıştırdı. Eşim dershanede öğretmendi. Bu meslek yerinin FETÖ’yle iltisakını daha sonra öğrendim. Eşim, içinden gelerek istifa etmişti.” dedi.

Güntepe, ByLock programı yüklemediğini, Viber ve Tango programlarını kullandığını, terör örgütü FETÖ’yle bir bağlantısının olmadığını öne sürdü.

“İMAM”LA 33 DEFA GÖRÜŞMÜŞ

İddianamede, Güntepe’nin örgütün iddiaya göre “kaymakamlar imamı” esir davalı Hüseyin Özyurt’la 33 kez görüştüğü bilgisi yer aldı.

Bu görüşmenin 14’ünün sanık kadar, 8’inin ise Özyurt’un kadar gerçekleştirildiği kaydedilen iddianamede, ikilinin 11 kez de mesajlaştığı belirtildi.

fetö kadir güntepe

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir