banner

Fındık fiyatlarında son durum

Fındık fiyatlarında son durum

Fakıbaba, Giresun’da Türkiye’nin ilk fındık borsasının açılışına bulunma üzere geldiği Ordu-Giresun Havalimanı’nda gazetecilerin fındık fiyatlarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Fındık fiyatının hür piyasada 8,25 liradan işlem gördüğünün anımsatılması üzerine Fakıbaba, “Bunun düzeleceğine inanıyorum. Halk Müziği dar olsun. Bizim verdiğimiz söz, sözdür. Hiç kimse aceleye falan gelmesin, telaşa kapılmasın. Biz ne fiyat vermişsek TMO onu alacak, ben bu sözü veriyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Fakıbaba, TMO’nun fiyatlarında değiştirme olup olmayacağı yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“TMO vermiş olduğu sözün üzerindedir. Üreticiler beklesin, ben neticeyi alacağımıza inanıyorum. Biz fındık alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Dar olsunlar. Rekoltenin yüksek olduğunu Allah da biliyor, ben de biliyorum, üreticiler de biliyor. Biz üreticilerin yanındayız. Çiftçimizi zarar ettirmeyeceğiz. Telaşa gerek yok. Biz acele etmiyoruz, çiftlik sahibi kardeşlerimiz de telaş etmesinler.”

Bakan Fakıbaba, daha sonra Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile fındık borsasının başlangıç törenine bulunma üzere Giresun’a hareket etti.

ahmet eşref fakıbaba ahmet eşref fakıbaba fındık fiyatları fındık fiyatları 2017

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir