banner

Gazeteci Kim Wall’un kafasına kapak düştüğünü iddia etti

Gazeteci Kim Wall'un kafasına kapak düştüğünü iddia etti

30 yaşındaki Wall, Madsen’in geliştirdiği ve çok eskiden dünyanın en büyük sivil denizaltısı olan 40 tonluk denizaltının hikâyesini araştırıyordu.  Wall dönmeyince 10 Ağustos gecesi erkek arkadaşı, polise kayıp talebinde bulundu. Madsen polise verdiği birincil ifadede, 10 Ağustos gecesi Wall’u hava karardıktan sonradan karaya bıraktığını belirtmişti. Oysa polis, Madsen’in sonra verdiği ifadeyi değiştirdiğini söyledi.

Madsen, Kim Wall için kapağı tutarken gelen bir dalga sonucu dengesini kaybettiğini, ayağının kayarak kapağın Wall’un başına düştüğünü söyledi.

Kim Wall’un bir kan gölünün ortasında yattığını, boynuna dokunduğunu ancak nabzının atmadığını söyleyen Madsen, “Şok halindeyken, yaptığım şeyin içten olduğunu düşündüm. Denizaltımda bir beden istemedim. Bu yüzden ayaklarından bir iple bağlayıp denize attım. Yaşamıma devam edemeyeceğimi, intihar etmeyi düşündüm lakin karımı ve 3 kedimi bakmak istedim” dedi.

Duruşma Madsen’a psikiyatrik test uygulanmasını talep ederken, tutukluluğunun Ekim ayının başına dek sürmesine hükmetti. Savcı Jakob Buch-Jensen ise Madsen’a yöneltilen suçlamaların ‘kasıtsız birini öldürmeden’ cinayete dönüştüğünü söyledi. Madsen suçlu bulunması halinde beş yıldan ömür boyu hapse dek suç oluşturan alabilir.

Kim Wall

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir