banner

Hollandalı Türkler’den araştıma talebi!

Hollandalı Türkler'den araştıma talebi!

Hollanda’da Türkler’in kurduğu Denk Partisi, Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb’in ülkede yaşamış göçmenlere karşı ayrımcı tutumu sebebiyle hakkında araştırma yapılmasını istedi.

Denk Partisi kurucularından Selçuk Öztürk, yaptığı yazılmış açıklamada, Aboutaleb’in Türklere yönelik ayrımcı tutumu ve haddini aşan sözlerinden nedeniyle Rotterdam Belediye Meclisi’nce egemen bir araştırma yapılmasını talep etti.

Öztürk, Mart 2018’de yapılacak belediye seçimleri öncesinde Aboutaleb’in Türklerle barışmak için bir girişimde bulunmasını samimi bulmadıklarını kaydetti.

Mart 2017’deki genel seçimler öncesinde Rotterdamdaki gösteride yaşananları andıran Öztürk, Aboutaleb’ten özür beklediklerini açıklama etti.

Öztürk, “O gece, siyasi olsun ya da olmasın, akıl ve görüntü demeç etme özgürlüğünün ülkede herkes için geçerli olmadığını ortaya çıkardı. Aboutaleb’in sergilediği aciz tutumun sonucunda hileli gözaltılar, ziyafet hakkının engellenmesi ve özgürlüklerin kısıtlanması gibi hukuksuzluklar yaşandı.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Aboutaleb, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın aracının durdurulması ve sonrasında sınır dışı edilmesi olayında Hollanda Özel Timi’ne ateş izni verildiğini söylemişti.

 

 

Ahmed Aboutaleb

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir