banner

İdris Koçovalı kimdir? Ercan Kesal, Çukur’da İdris Koçovalı’yı canlandıracak

İdris Koçovalı kimdir? Ercan Kesal, Çukur'da İdris Koçovalı'yı canlandıracak

İdris Koçovalı kimdir? Show TV’nin ilgiyle beklenen dizisi Çukur bugün başlıyor. Çukur dizisinde Koçovalı ailesinin reisi olan İdris Koçovalı karakteri merak ediliyor. Dizide Ercan Kesal, İdris Koçovalı’yı canlandıracak. Peki, İdris Koçovalı kimdir? İşte İdris Koçovalı karakteri hakkında merak edilenler…

İDRİS KOÇOVALI KİMDİR?

İdris Koçovalı, Koçovalı ailesinin reisi ve bütün Çukur mahallesini idare eden, kudretli ve eli bol bir adam. Saldırıya uğrayan ailesini ve Çukur’u ayakta tutabilmek için hayatının en büyük mücadelesini verecektir.

ERCAN KESAL KİMDİR?

Ercan Kesal, 1959 yılında Nevşehir’in Avanos ilçesinde dünyaya geldi. Birincil ve orta öğrenimini Avanos’ta, lise öğrenimini Nevşehir’de tamamlayan Kesal, 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu ve uzun yıllar baştan başa tıp doktoru olarak çalıştı ve sağlık sektöründe yöneticilik yaptı.

Nuri Bilge Ceylan’ın “Uzak” filmindeki oyunculukla başlayan sinema serüveni, aynı yönetmenin “Üç Maymun” ve “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmlerinde senaryo yazarı ve oyuncu, “Vavien”, “Saç”, “Küf”, “Yozgat Blues”, “Sen Aydınlatırsın Geceyi”, “Hükümet Bayan (1-2)” ve “Ben O Değilim” gibi filmlerde oyuncu olarak devam etti. Oyuncu ve senarist olarak ulusal ve milletlerarası çoğu festivalde ödüller aldı. “Peri Gazozu” isimli kitabı Irtibat Yayınlarından 2013 Temmuz ayında, ‘’Evvel Zaman’’ isimli kitabı ise 2014 Mayıs ayında Ithaki Yayinları kadar yayımlandı.

Iletişim Yayınları’ndan 2015 yılında “Nasipse Adayız” isimli kısa romanı yayınlandı. Sinema ve tiyatro oyuncusu Nazan Kesal’la evli ve Poyraz’ın babasıdır. Halen birincil televizyon dizisi “Çukur”da İdris Koçovalı karakterini canlandırmaktadır.

Ercan Kesal’ın Oynadığı Filmler

Cehennem (Die Hölle) / Gökhan / 2017
Ben O Değilim / Nihat / 2014
Hükümet Kadım 2 / Aziz Veysel / 2013
Sen Aydınlatırsın Geceyi / İrfan / 2013
Yozgat Blues / Yavuz / 2013
Hükümet Kadın / Aziz / 2012
Küf / Basri / 2012
Çok Eskiden Anadolu’da / Muhtar / 2011
Albatrosun Yolculuğu / Maruf Şükrü / 2010
Vavien / Süleyman / 2009
Üç Maymun / Servet / 2009
Uzaktan / 2002

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir