banner

İngiliz futbolculara internet uyarısı

İngiliz futbolculara internet uyarısı

İngiltere Futbol Federasyonu, futbolcularını Dünya Kupası süresince halka açık yerlerde ve otellerde internet kullanırken özenli olmaları konusunda uyardı.

İngiliz basınına yansıyan haberlere tarafından, Rusya’da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası sırasında bilgisayar korsanlarının saldırısından çekinen FA, futbolcuların ve teknik ekibin kişisel bilgilerinin yanı sıra taktik ve tıbbi içerikli takıma ait bilgilerin ele geçirilmesi tehlikesine dikkati çekti.

Milli ekip futbolcularının ve teknik heyetin alıngan davranmasını isteyen federasyon, siber güvenliğin zayıf olabileceği halka açık mekanlarda ve otellerde internet kullanırken daha ihtiyatlı olunmasını istedi.

“Fancy Bears” isimli Rus bilgisayar korsanları, geçen ay yasaklı madde kullanan futbolculara ait dosya ele geçirdiğini bahis etmiş ve 2015 yılında 160, geçen sene da 200 futbolcunun testlerinin artı çıktığını ileri sürmüştü.

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde 20 puanla F Grubu’nda liderliğini sürdüren İngiltere, son iki maçında Slovenya ve Litvanya ile karşılaşacak. Rusya’nın ev sahipliği oluşturacağı turnuva, 14 Haziran -15 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir