banner

İş Tehlikelerine Karşı Kullanılacak İkaz Yeleği

Birçok işte tehlikelerle karşı karşıya gelinmekte ve bu tehlikelere karşı önlem alınmak istenmektedir. Tehlikeye karşı bazen ikaz yeleği en iyi görevi üstlenebilmektedir. Birçok görevde kullanılan bu yelek görünürlüğü arttırmakta ve kaza riskini azaltabilmektedir.

Bir trafik polisinin ya da bir inşaat alanındaki mühendisin, işçilerin ikaz yeleği giyerek etraftaki insanların görebileceği şekilde olabilmektedir. Yelek genel itibariyle sarı veya turuncu olabilmekte ve reflektör gibi ışığı yansıtacak reflektör bantları şekilde yapılmış olması giyildiğinde fark edilebilir olmasını arttırmaktadır. Gece karanlığında normal bir trafik polisinin kontrol noktasında araçlara işaret ettiği zaman araçların ışığıyla yelek parlamakta ve trafik polisinin görünmesini sağlayabilmektedir. Ayrıca motor sürücüleri de gece karanlığında bu yeleği giyerek yolda giderken motorla seyahat yaptığını arkadan gelen sürücülere daha belirginleştirebilmektedir.

Elbiselerin üstüne giyilmekte olan ikaz yeleği, genelde standart boyda olmaktadır. Özel istek olarak üzerine yazı veya reklam yazılmakta ya da rengi değiştirilebilmektedir. Bu yeleğin maliyeti çok düşük olmakla beraber her alanda kullanılabileceği gibi geniş iş alanlarında işçilerin çalışan olduğunu belirmek için işçilere de yeleği giydirerek onları da belirtebilmektedir.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir