banner

İstifadan sonra ilk suç duyurusu

İstifadan sonra ilk suç duyurusu

Şube Başkanı Tezcan Karakuş Samimiyetle, “Hesap vermeden gitmek değil” derken mimarlara destek veren Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da “Bugün buraya emir demiri kessin diye yok adalet demire adalet ettiği cezayı versin diye geldik” diye konuştu. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve farklı alanlara yönlendirilmiş sivil toplum kuruluşları, 23.5 takvim görevi boyunca kente büyük zararlar verdiğini öne sürdükleri Gökçek hakkında Ankara Adliyesi’nde kabahat duyurusunda bulundu. Gökçek’le ilgili hazırladıkları zarar saptama raporunu da kabahat duyurusu dilekçesiyle sunan mimarlara Ankara Egemen Milletvekili Aylin Nazlıaka yardım verdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Samimi Olarak, tatbik öncesinde şu açıklamayı yaptı:

600’E YAKIN DAVA SÜRÜYOR

“23.5 sene her tarafında yaptığı bütün plan değişikliklerini parsel parsel peşine düşüp takip edip keza hukuksal sürece taşıdık hem de gerçekte duruşma kararlarını uygulamadığı için Melih Gökçek hakkında 35 kez suç duyurusunda bulunduk. Bunların hiçbiri işleme alınmadı. şimdi onun uygulamalarından, Ankara’ya yaptığı tahribatlardan kaynaklı 600’e yakın davamız devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği alanlarına ilişkin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurduğumuz davalarımız var.

Suç duyurusunda bulunduğumuz noktalar şunlar: Görevi kötüye uygulamak, Tüzük’nın üçüncü maddesi olan Ankara’nın başkent özelliğini ihlal etmek. Bir diğeri de Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanuna aykırılık.

TAHRİBATLARIN HESABI

Hesap vermeden gitmek değil. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve meslek odaları olarak bundan sonra görevimiz Ankara’ya yapılan tahribatların hesabını vereceği günler için mücadele etmek.”

Aylin Nazlıaka ise şunları söyledi:

NAZLIAKA: EY MELİH GÖKÇEK

“Biz buraya emir demiri kessin diye yok, yargı demire yargı ettiği cezayı versin diye geldik. Melih Gökçek bir kent suçlusudur. Ankaralılara geri dönülmez, telafisi olmaz birtakım hasarlar vermiştir. Ankaralıların hakkını gasp etmiştir. Ey Melih Gökçek ensendeyiz, peşini bırakmayacağız. İstifa ederek suçlarından arınamazsın, değil o kadar yağma” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir