banner

Juncker’den Türkiye açıklaması

Juncker'den Türkiye açıklaması

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB ‘nin durumu ve geleceği hakkında Avrupa Parlamentosu’nda takvim konuşmasını yaptı.

Juncker, “Türk halkına daima el uzatmaya hazırız. Ama Türkiye yönetimi, üyelik müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlanması için zeminler oluşturuyor gibi görünüyor ve kendini AB’den uzaklaştırıyor.” dedi.

Juncker, “Rüzgar Avrupa’nın yelkenlerine geri döndü ve şimdi bir fırsat penceresi var.” derken, “AB’nin, Avustralya ve Yeni Zelanda’yla ticaret görüşmelerini başlaması gerektiğini” söyledi.

Araba şirketlerinin yaptığı hilelerin kendisini şok ettiğini söyleyen Juncker, gelecekte üretilen araçların pak olmasını istedi.

Göçmen kriziyle ilgili de konuşan Juncker, İtalya’yı göçmen krizindeki tavrından dolayı kutlayarak, “İtalya Avrupa’nın onurunu kurtardı” dedi.

Komisyonu Başkanı, ” Libya’daki göçmenlerin skandal durumu için AB’nin çalışacağını belirtirken, ” AB’nin yeni göçmen politikası hakkında bu ay sonunda öneride bulunacağını” söyledi. Ayrıca Juncker, “Sığınmacı korumasından yararlanamayan göçmenleri geri göndermek için harekete geçmeliyiz.” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir