banner

Kılıçdaroğlu’ndan Çağlayan yorumu: ABD’de yargılanmasını içime sindiremiyorum

Kılıçdaroğlu'ndan Çağlayan yorumu: ABD'de yargılanmasını içime sindiremiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye yeni üyelerin katılım töreninde yaptığı konuşmada, “Dört yılda terör sorununu çözemezsem siyaseti bırakacağım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy İspirtohane Kültür Merkezi’nde bugün gerçekleşen CHP’ye yeni üye katılım toplantısına katıldı. Törende hitabe yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partiye öbür kimliklerden katılım olacağını söyleyerek, “Öbür kimliklerden, farklı inançların bir araya gelmesi bizim güzelliğimizi, ulusumuza ve bayrağımıza bağlılığımızı gösteriyor. Bu cennet ülkede defalarca birlikte bir arada yaşamak istiyoruz. Rahat içinde, ağız dalaşı etmeden, ağır sözler söylemeden bir arada yaşamak istiyoruz. Türkiye yüz takvim süreçte olgunluk dönemine girmek zorunda. Siyasetteki gerilimlerin, kavgaların Türkiye’yi nereye taşıdığını hep birlikte gördük. Bu kavgalar sonucunda idam sehpaları kuruldu, gencecik ırk asıldı. Bu dönemleri tarihin tozlu sayfalarına terk etmek zorundayız. Bir arada yaşayalım derken, devleti yönetenlerin her kuruşun hesabını vermesi gerekli. Benim ödediğim verginin her kuruşunun hesabını bu devleti yönetenlerin vermesi lüzumlu” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP olarak tüm insanları kucakladıklarını söyleyerek, “Oy versin, vermesin hiç kayda değer yok. Bütün insanları kucaklıyoruz. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur” şeklinde konuştu.

ÇAĞLAYAN YORUMU: ABD’DE YARGILANMASINI İÇİME SİNDİREMİYORUM

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a ABD’de açılan davayı da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Bakanlık yapmış birisinin Amerika’da kanunsuzluk davasında yargılanmasını ben içime sindiremiyorum. Bizde mahkeme, hak, hukuk değil mu?” ifadelerini kullandı.

“DÖRT YILDA TERÖR SORUNUNU ÇÖZEMEZSEM SİYASETİ BIRAKACAĞIM”

Terörle mücadeleye de değinen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Eğer bu ülkede kavgasız, sessiz yaşayacaksak birinci adım adalettir. Çünkü adalet tüm inançların iki taraflı temelidir. Adaletten yandan olanları bizim çatımız altında bekliyoruz. Dört yılda terör sorununu çözemezsem siyaseti bırakacağım. Dört yılda çözeceğim diyorum” dedi.

kemal kılıçdaroğlu başarı çağlayan abd

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir