banner

Konya’da yabancı uyruklu i̇ki̇ kadın boğazı kesi̇lerek öldürüldü

Konya'da yabancı uyruklu i̇ki̇ kadın boğazı kesi̇lerek öldürüldü

Konya’da eşi ve eşinin meslek arkadaşının boğazlarını keserek öldürdüğü açıklanmış Darı uyruklu zanlı 3 yaşındaki oğlunu alıp kayıplara karışıtı. Katil zanlısı Gaziantep’e sırası gelmişken gözaltına alındı.

Habertürk Haber Merkezi’nden Başarı Samancı’nın aktardığı bilgilere kadar, dehşet olay gece saat 22:30 sıralarında yoğun olarak yabancı uyrukluların yaşadığı merkez Meram ilçesi Sahipata Mahallesi’nde meydana geldi. İddialara tarafından Suriyeli mültecilerin işlettiği lokantada bulaşıkçı olarak çalışan 51 yaşındaki Fatıma Boumendıl akşam namazını kılmak için lokantanın anında yanına yer alan ve arkadaşı olan 42 yaşındaki evli ve 1 çocuk annesi Sanaa Mımı Abdelrahman M.’nin yaşadığı eve gitti. Fatıma Boumendıl’ın uzun vakit geri dönmemesi ve cep telefonuna da bakmaması üzerine şüphelenen iş arkadaşları durumu polise bildirdi. Eve gelen polis ekipleri çaldıkları kapının uzun zaman açılmaması üstüne çilingir yardımı ile kapıyı açtı. Eve giren polis ekipleri iki kadının boğazları kesik cesetleri ile karşılaştı.

3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İLE KAÇARKEN YAKALANDI

Hemencecik harekete geçen Konya Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şebe Müdürlüğü’ne yan ceza büro ekipleri lokantada çalışanların tek tek ifadelerini aldı. İki çalışan akşam saatlerinde Sanaa Mımı Abdelrahman M.’nin eşi 40 yaşındaki Amrmohamed İ.M.’nin eve geldiğini ve yaklaşık 1 saat sonra 3 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak binadan çıktığını söyledi. Çalışmalarını kaçak koca üstüne yoğunlaştıran polis, şüphelinin otogara gittiğini ve Gaziantep otobüsüne bilet aldığını saptama etti. Polisin Amrmohamed İ.M.’nin eşkali ve kimlik bilgilerini yol güzergahındaki ekipler ile paylaşmasının ardındaki şüphelinin kaçtığı otobüs tespit edilerek otobüs şoförü ile irtibata geçildi. Yolcu alma bahanesi ile durdurulan otobüse yolcu olarak binen polis şüpheliyi gözaltına aldı.

konya

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir