banner

Kredi Notu Hesaplamada En Güvenilir Sonuç Burada!

Kredi kullanabilmenizde en güçlü etken olan kredi notu, geçmiş dönemlerde faydalanmış olduğunuz bankacılık ürünlerinin geri ödenmesi sürecinde, göstermiş olduğunuz performans ve iş durumunuza göre şekillenmektedir. Ayrıca bu skor sadece kredi kullanıp kullanamayacağınızı değil, aynı zamanda kullanacağınız kredinin mitarını da belirlemektedir. Bankalara gerçekleştirmiş olduğunuz her olumsuz sonuçlanan başvurunun, bu skor üzerinde olumsuz etkilere yol açtığını da göz önünde bulundurursak; kredi puanı verilerinin doğru sonuçlarla hesaplanmış olmasının önemi, bir kez daha gündeme gelmektedir.

Kredi Puanınızı Hesaplarken Neleri Göz Önünde Bulundururuz?

  • Almış olduğunuz geliri belgeleyebiliyor olmalısınız.

  • Çalıştığınız iş yerinde minimum 6 ay sigortalı olarak çalışmalısınız.

  • Kredi kartı kullanıyorsanız, ekstrelerinizi düzenli bir şekilde ödeyebiliyor olmalısınız.

  • Daha öncesinden kullanmış olduğunuz bir kredi mevcutsa aynı şekilde bunun ödemelerini de hiçbir şekilde aksatmamış ve icra konumuna düşmemiş olmalısınız.

  • Belgelenilebilir maaşınızda herhangi bir haciz işlemi bulunmamalıdır.

Kredi puanınızı şekillendiren bu etmenler doğrultusunda, talep ettiğiniz kedi tutarını elde edebilmek için aynı zamanda doğru bankaya başvuru yapmanız da oldukça önemlidir. Hangi bankanın sizin şartlarınıza en uygun teklifi sağladığını öğrenmek içinse, sitemizde ye alan kredi hesapla alanını kullanın.

Haber Kategorisi:
Genel

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir