banner

MEB’den okula uyum haftasına “özel kılavuz”

MEB'den okula uyum haftasına "özel kılavuz"

Düzen haftası, öğrencilerin mektep kaygılarını gidermek ve onlara mektep ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yandan uygulanıyor. Son yıllarda ortaokul beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl lise dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi.

Buna göre, okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için armoni haftası, 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 15 Eylül Cuma günü sona erecek.

ARMONI HAFTASINA ÖZEL BAŞVURU FORMU KILAVUZU

Hafta her tarafında öğrencilerin geldikleri okula daha kolay ahenk sağlamaları nedeniyle çocuk-aile-hoca tanışma programları, okul ve eğitim ortamını tanıma, arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma gibi bir dizi etkinlik düzenlenecek. Bu yıl okul öncesi, ilkokul birinci ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okula uyumunu sağlamak amacıyla rehber hazırlandı.

Harmoni sürecinin genel amaçları, esas ilkeleri ve bu süreçte yöneticilerden, öğretmenlerden ve ailelerden beklenenler, çocukların ağzından anlatıldı. Kılavuzda, “Sevgili yöneticim”, “Sevgili öğretmenim” ve “Sevgili ailem” başlıkları altında yapılması gerekenler ve uyarı edilmesi gereken hususlar sıralandı.

“Okullarımızın zilini mutluluğa çalalım” başlığıyla başlayan rehber, armoni haftasından beklentilerin neticelendirildiği

“Çocuğunuzdan mektup var” başlıklı yazıyla son buluyor.

Kılavuzda ayrıca yönetici ile öğretmenlerin yararlanabilecekleri program ve faaliyet örneklerine ve esas eğitimde gerçekleştirilen yeniliklere de yer verildi.

OKULA UYUM HAFTASI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir