banner

Meksika’dan en acı haber okullardan geldi!

Meksika'dan en acı haber okullardan geldi!

Meksika Sosyal Kalkınma Dairesi, Twitter hesabından başkentte ilgi çekici altından 52 kişinin kurtarıldığını duyurdu. Arama kurtarma çalışmalarına ilişkin “Durmayacağız.” ifadesi kullanıldı. Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, zelzele nedeniyle ülkede 3 jurnal matem duyuru etti.

Yerel makamlar başkentte 44 binanın depreme dayanamayarak çöktüğünü kaydederken en acı haber ise bir okul binasından geldi

Meksika Devlet Başkanı Pena Nieto, okul binasının enkazından 20 çocuk ve 2 yetişkinin cesedinin çıkarıldığını 30 öğrenci ve 8 yetişkinin ise hâlen kayıp olduğunu duyurdu. 8 eyalette okulların tatil edildiği belirtilirten, çöken okuldaki arama kurtarma çalışmalarının da gün her tarafında devam edeceği söylendi.

Arama kurtarma ekipleri, ismi Frida olan bir kız çocuğunun sesinin geldiğini, kendisiyle beraber 2 kişinin daha olduğunu, diğerlerinin yaşayıp yaşamadıklarını bilmediklerini, fakat 3 çocuğun sesini duyduklarını söylediler. 

Meksika’da meydana gelen 7.1 büyüklüğündeki depremde şu esas kadar 248 kişi yaşamını yitirdi. Enkazın altında kalan ve yaralı sayısı ise hemen şimdi bilinmiyor. Başkent Meksika’da asgari 400 binanın yıkıldığı belirtiliyor.

meksika Zelzele mektep Enrique Pena Nieto

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir