banner

Mobilyada kdv indirimi istihdama ve satışlara yaradı

Mobilyada kdv indirimi istihdama ve satışlara yaradı

Öz Ağaç-Iş Sendikası Genel Başkan Vekili Tuncay Batmış, mobilyadaki KDV indiriminin keza istihdamı keza de satışları artırdığını belirterek, KDV oranının yüzde 8’de kalmasının, sektörün 2023 hedefleri açısından önemli üstünlük sağlayacağını bildirdi.

Dolu, yaptığı yazılmış açıklamada, mobilya ürünlerinde KDV oranının bu ayın sonuna kadar geçerli olmak üzere yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldüğünü anımsattı.

Aidat indirimi sayesinde iyi bir dönem geçiren mobilya sektörü temsilcilerinin, indirimin devam etmesini istediğini gösteren Doymuş, KDV indirimi sayesinde üretimde yüzde 40 yükselme sağlandığını, buna paralel satışların da arttığını ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanlığının temmuz ayı istatistiklerine kadar, sektörde istihdamın 2017’nin ilk yarısına tarafından takriben yüzde 7 arttığına dikkati çeken Doymuş, indirimin devam etmesi halinde bu oranın yıl ardına kadar yüzde 15’lere ulaşacağını kaydetti.

Batmış, dokuma sektöründe olduğu gibi mobilya sektöründe de KDV oranının yüzde 8 olarak sabitlenmesi halinde bunun, sektörün 2023 hedefleri için önemli fayda sağlayabileceğini belirtti.

mobilya kdv mobilyada kdv indirimi mobilyada kdv oranı 2017

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir