banner

Neymar iyi niyet elçisi oldu

Neymar iyi niyet elçisi oldu

Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) ekiplerinden Paris Saint-Germain’e (PSG) 222 milyon avroluk rekor bonservis bedeliyle aktarma olan Brezilyalı yıldız Neymar da Silva Santos Junior iyi hedef elçisi oldu.

‘BURADA OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM’

Neymar, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında, Milletlerarası Engelliler Sivil Toplum Kuruluşunun (Handicap International) iyi kasıt elçisi olduğunu açıkladı.

Barcelona’dan PSG’ye 222 milyon avroya transfer olan 25 yaşındaki Neymar, “Burada olmaktan ve iyi maksat elçisi olmaktan büyük sevinç duyuyorum. Bu aslında hayatımdaki benzersiz ve mutlu anlardan biri.” dedi.

Neymar, Handicap International ile yaptığı iş birliğinin başarılı olmasını temenni ederek, dünya genelinde öyle fazla korunmasız insana asistan olmayı umduklarını söyledi.

‘İNSANLARIN CILT RENGİNİN NE OLDUĞU MANÂLI DEĞİL’

“Hepimiz eşitiz” Irkçılıkla ilgili görüşlerini de dile getiren Neymar, şöyle konuştu: “Bana kadar ırkçılık yıllardır gündemde ve futbolun da içinde olan bir konu. Birkaç hadise gördük. Lakin insanlar, dünya ve her şey değişiyor. Bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Hepimiz eşitiz. İnsanların deri renginin ne olduğu kayda değer değil. Hepimiz aynıyız.” diye konuştu.

Ailesiyle Cenevre’ye gelen Neymar, basın toplantısı öncesinde BM Cenevre Ofisi önündeki sivillere karşın silahlı şiddete karşısında mücadeleyi simgeleyen “kırık sandalye heykeli”ne vinç yardımıyla çıkarak top sektirdi.

Cenevre halkının yoğun ilgi gösterdiği ünlü futbolcu kendisinden top isteyen çocukları kırmadı. Neymar, ayrıca iki topu da BM yerleşkesinde ülke bayraklarının bulunduğu alana gönderdi.

İsviçre polisi, meydanın etrafında sıkı güvenlik önlemleri aldı. öte yandan Handicap International’dan yapılan yazılı açıklamada, Neymar’ın dünyada en savunmasız halk, fakir ülkelerdeki engelliler ve çatışma bölgeleri ile doğal felaketlerdeki kurbanlara tezgâhtar yapabilmek namına iyi hedef elçisi olmayı kabul ettiği belirtildi.

AA

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir