banner

Nouma: ”Nerede Galatasaray’ın imajı?”

Nouma: ''Nerede Galatasaray'ın imajı?''

Beşiktaş’ın eski oyuncularından Pascal Nouma, Türkiye’de tanıdık olmayan sınırlaması ve geçen hafta 11 yabancı ile sahaya meydana çıkan Galatasaray hakkında konuşarak, “Tanıdık Olmayan oyuncu istemiyorum değil natürel ama istiyorum fakat 11 kişilik kadronun tamamı yabancı olmasın. Nerede Galatasaray’ın imajı” dedi.  

Bir dönem Beşiktaş’ta forma giymiş olan Fransız oyuncu Pascal Nouma, bir alışveriş merkezinde düzenlenen oyun turnuvasına katıldı. Programda açıklamalarda yer alan Nouma, ligin 9. haftasında yarın Türk Telekom Stadyumu’nda oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi hakkında konuşarak, “Şayet 16 ola ki 17 yıl önce futbolu bıraktım fakat maç Galatasaray’ın sahasında Fenerbahçe orada iyi oynuyor. Galatasaray da çok iyi oynuyor. Bence 0-0 biter. Kendimce bu sene kazanan Beşiktaş olur. Şampiyonlar Ligi’nde de çok iyi oynuyorlar” ifadelerini kullandı.

“FATİH TERİM KRAL”
Geçen sene ağır eleştiriler bölge Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor’un bu yıl mükemmel işler yaptığını söyleyen Nouma, A Ulusal Futbol Takımı teknik direktörlüğü görevini istediğini ifade ederek, “Şimdi yok fakat inşallah istiyorum. İstiyorum ama yüzde yüz olacak diye bir şey yok. Bu yıl kendimce en iyi tanıdık olmayan teknik direktör olan Lucescu geldi. Türkiye’deki en hoş tanıdık olmayan teknik direktör kim? Lucescu. Bence Lucescu ve Fatih Terim çok iyi öğretmen. Fatih Terim kral” diye konuştu.

“NEREDE GALATASARAY’IN İMAJI”
Nouma, Türkiye’de son günlerde çok konuşulan tanıdık olmayan sınırlaması hakkında konuşarak, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de sorun, fazla tanıdık olmayan olması. Kadroda 5 tanıdık olmayan olabilir lakin 11 yabancı çok pozitif. Ben yabancıyım ama Türk’üm. Derhal Galatasaray’da 11 karakter kadroda 11’i de yabancı. Bu şekilde kuvvet Türkler paf takımda 5 maç değiştirme oturuyorlar daha sonra milli takıma gidiyorlar. Tanıdık Olmayan oyuncu istemiyorum yok natürel ancak istiyorum ama 11 kişilik kadronun tamamı tanıdık olmayan olmasın. Çok yabancı oyuncu var. Nerede Galatasaray’ın imajı.”

galatasaray Pascal Nouma

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir