banner

Oğuzhan Özyakup Milli Takım’a davet edildi!

Oğuzhan Özyakup Milli Takım'a davet edildi!

A Milli Takımın Ukrayna ve Hırvatistan ile oynayacağı maçlar için açıklanan kadroda yer bulamayan Beşiktaşlı bugün ulusal ekip kadrosuna dahil edildi.

‘den yapılan açıklama şöyle:

“2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde Ukrayna ve Hırvatistan ile oynayacağı karşılaşmalar için bugün İstanbul’da kampa giren A Ulusal Ekip’ın namzet kadrosunda değişim yapıldı.

Beşiktaş futbolcusu Oğuzhan Özyakup, A Ulusal Takım kadrosuna dahil edildi.

Dün akşam da, Harun Tekin sakatlığı sebebiyle aday kadrodan çıkmış, yerine Atiker Konyaspor’dan Serkan Kırıntılı çağrılmıştı.”

OLAY OLMUŞTU!

Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası’nın elemelerinde 2 ve 5 Eylül’de Ukrayna ve Hırvatistan ile fazla kritik maçlara çıkacak olan Milli Ekip’da, cuma günü aday kadronun açıklanmasının peşinde 1 numaralı gündem maddesi Oğuzhan
Özyakup’un ağırlama edilmemesi olmuştu.

“LUCESCU BANA ‘KAMPTA GÖRÜŞÜRÜZ’ DEMİŞTİ”

Orta sahada Ozan Tufan ve Selçuk İnan gibi kendi kulüplerinde ahenkli forma şansı bulamayan isimlerin çağırılıp Beşiktaşlı yıldızın kadroya alınmaması, ilk olarak Siyah-Beyazlı taraftarlar olmak üzere futbol kamuoyunun büyük bir çoğunluğunun sert tepkisini çekmiş; hatta Ozzie, Kartal’ın Bursa’yı 2-1 mağlup ettiği maçın ardındaki “Lucescu bana ‘Kampta görüşürüz’ demişti. Aklıma diğer şeyler geliyor” sözleriyle isyan etmişti. Eleştirilerin odak noktasında ise, Ay-Yıldızlı ekibin çiçeği burnunda teknik

TAYFUR HAVUTÇU NE DEMİŞTİ?

Rumen çalıştırıcının yardımcısı Tayfur Havutçu, e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Hocamız Oğuzhan’ı beğeniyor. Kaliteli bir futbolcu olduğunu söylüyor. Zaten kendisiyle de görüştü. Oğuzhan’ın alınmaması kötü oyuncu lakin. Yalnızca yaptığımız analizler neticesinde 2 maçta ayrı strateji anlayışlar ile oynayacağımızdan dolayı Oğuzhan’ı çağırmadık. Bundan sonraki süreçte Oğuzhan tekrar bizimle olacaktır.”

Milli Takım son dakika

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir