banner

Öldürülen Berivan katilini yakalattı!

Öldürülen Berivan katilini yakalattı!

Edinilen bilgiye takriben, olay 28 Ekim günü Adana’nın Ceyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi, Yunus Emre Sokak’ta meydana geldi. 22.30 sularında sokakta bir kızın atıl yattığını görebilen mahalleli durumu polise bildirdi. Durum yerine gelen ekipler genç kızın 21 yaşındaki Berivan Minaz olduğunu ve ağzından alev açılması sonucu hayatını kaybettiğini belirledi.

10 ŞAHSIYET ÖZEL EKIP KURULDU

Olayın ortaya çıkmasının ardındaki Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, katil ya da katillerin bulunması için Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız’a özel ekip kurulması ve olayın bir an önce aydınlatılması talimatı verdi. Bu talimatlar üstüne Tırnaksız ilçe emniyet müdürlüğünde görevli deneyimli komiser ve polislerden oluşan 10 kişilik bir takim oluşturdu. Takim önce genç kızın üzerinden meydana çıkan malzemeleri incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde genç kızın olayda anında yanı başında cep telefonu bulundu.

CİNAYETTEN CEZAEVİNDE YATIYORDU, İZİNLİ ÇIKTI

Bu arada, polis katil zanlısının 2009 yılında bir cinayet olayına karıştığı için Osmaniye Cezaevi’nde yattığını, kapalı cezaevinden kısa süre önce açık cezaevine çıktığını, olaydan birkaç gün önce cezaevinden izinli çıktığını, 31 Ekim günü de izninin biterek Osmaniye Cezaevi’ne yeniden döneceğini belirledi. Zanlılar, sorgularının peşinde adliyeye sevk edildi. Sevk sırasında genç kızın yakınları zanlıya karşı çıktı. Zanlılardan Tarık O. tutuklanırken, öteki zanlılar savcılıktan hür kaldı.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir