banner

Partimden ve belediye başkanlığı görevimden ayrılma noktasına getirildim

Partimden ve belediye başkanlığı görevimden ayrılma noktasına getirildim

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Edip Uğur, basın toplantısıyla, görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, daha önce duyurduğu gibi dün saat 17.00’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda kararını açıklayan Uğur, şunları söyledi:

MİLLETİME VEFA GÖSTERİYORUM

“AK Parti’de siyasi hayata adım atarken kurucu il başkanı olarak atama verildi, bunu üstlendik. Milletvekili olarak yasama faaliyetinden genel başkan yardımcılığına değin partimizde fazla kayda değer görevler aldık. Partimizin kasası bize teslim edildi. En üst karar mekanizmalarında görevlendirildik. Belediye başkanı olmamız istendi, bunu da üstlendik. Hiçbir kademe görevden geri durmadık. Son uygulamalarda geldiğimiz noktada derhal sormak istiyoruz, bürokrasi siyasetin önüne, devlet milletin önüne ve en önemlisi sadakat liyakatin önüne geçmiş gibi görünmüyor mu? Neticede göreve devam etme imkânı bizler için maalesef ortadan kaldırılmıştır.

Ahmet Edip Uğur, orta öğrenimini İstanbul Işık Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Balıkesir milletvekili olarak 18. Dönem’de başta Parlamento’ya girdi. AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı da yapan 67 yaşındaki Ahmet Edip Uğur, üç defa defalarca milletvekili seçildi. 2008 yılında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve ‘Mali ve Yönetimle Ilgili İşler Başkanı’ olarak tahsis yaptı. Uğur, 30 Mart 2014’teki yerel seçimlerde, AK Parti’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilip göreve başladı.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir