banner

PÜİS Genel Başkanı Okumuş, tatilcileri “ucuz yakıt” konusunda uyardı

PÜİS Genel Başkanı Okumuş, tatilcileri "ucuz yakıt" konusunda uyardı

Bayram tatilinin uzaması sebebiyle trafiğe çıkacak vasıta sayısının da artacağına dikkati çeken Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Aydın, sürücülerin yakıtlarını lisanslı mazot istasyonlarından almaları gerektiğini söyledi.

Özellikle şehirlerarası yollarda rahatlıkla yer alan ucuz motorinin, yakıt kalitesiyle ilgili sakıncaları da beraberinde getirdiğine dikkat çekici eden Kültürlü, şu açıklamalarda bulundu:

“Kimse zararına ticaret yapmaz. Bir ürün, maliyetinin altındaki fiyatlara satılıyorsa, o ürünün kalitesinden şüphe duymak gerekir. Bu nesil yakıtlar bir yanlamasına çevre kirliliğine niçin olurken, öte taraftan araç motorlarına büyük hasar veriyor. Daha da önemlisi trafik kazalarında yangın çıkması sonucu can kayıplarına varan faciaları neden olabiliyor. Tüketiciler, özellikle şehirlerarası yollarda ‘ucuz yakıt’ tabelalarına kanıp maliyetinin fazla altındaki fiyatlara satılan yakıtları almasınlar. Ucuz diye aldıkları yakacak kendilerine pahalıya mülk olabilir. Vatandaşlarımız bayram yolculuklarının kabusa dönüşmesini istemiyorlarsa, maliyetinin altındaki fiyatlarla satılan bu tür yakıtlara asalet etmesinler.”

AZA İŞYERLERİNE HİJYEN VE KALITELI HİZMET TALİMATI

Sendika üyesi mazot istasyonu işletmecilerini, işyerlerine gelen müşterilere nasıl davranılması gerektiği konusunda yazılı olarak uyardıklarını da anlatan Kültürlü, sözlerine şöyle devam etti:

“İstasyonlarımıza gelen misafirlere 10 günlük tatil süresince en iyi şekilde hizmet verilmesi için bütün aza işyerlerine yazılmış talimat gönderdik. Bu yazıda, özellikle saha temizliği ve tuvalet hijyeni, istasyona antre ve çıkışların güvenli olması için gerekli aydınlatmaların yapılması konusunda uyarılara yer verildi. Ayrıca aza işyerlerimizin bayram tatili boyunca vatandaşlarımıza günün 24 saati hizmet verebilecek ayarlamaları yapmaları da iletildi. Bayilerimizin tümünün bu konuda zorunlu hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum.”

Türkiye genelinde 13 binden fazla akaryakıt istasyonu bulunduğunu gösteren Aydın, bahşedilen hizmetin kalitesi konusunda huysuz yöndeki duyum ve şikayetlerin titizlikle değerlendireceğini de kaydetti.

TÜİK verilerine kadar, Türkiye’de trafiğe belirtilen 21 milyondan artı araç bulunurken, bunların minimum üçte birinin bayram tatilinde öbür vakit dilimlerinde karayollarında seyretmesi bekleniyor.

ucuz yakacak ucuz yakıt uyarısı PÜİS Başkanı İmran Okumuş

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir