banner

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı’ndan Türkiye açıklaması

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı'ndan Türkiye açıklaması

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov, Rusya ile Türkiye aralarında daha fazla turistin gezi etmesi için vize işlemlerinde kolaylıklar sağlayacaklarını bildirdi.

Oleg Safonov yaptığı açıklamada, Türkiye’deki meslektaşlarıyla sık sık bir araya gelerek, göstergeleri gözden geçirdiklerini, 2017’de bir havayolu şirketinin iflas etmesi ve karşılaştıkları birtakım zorluklara rağmen Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının iyi bir seviyede olduğunu dile getirdi.

Safonov, yılın son iki ayında da Rusya’dan Türkiye’ye turist hareketinin devam edeceğini, 2018’de ise Türkiye’ye gelecek Rus turist sayısının daha da artacağını açıklama etti.

Türkiye’nin, Rus turistler aralarında ün kazanmış bir ülke olduğunu vurgulayan Safonov, şöyle devam etti:

“Emin bir sayı vermekte zorlanıyorum ama turistler gelecektir. Rus tatilcilerin, yurt dışına çıkışlarında tercih ettikleri bir numaralı ülke Türkiye. Yunanistan, İspanya, Tayland gibi ülkelere de tatil için gidiyorlar lakin birinci sırada defalarca Türkiye var. Çünkü burada fiyat ve kalitenin uyumu söz konusu. Türkiye’yi seviyorlar, burayı seçim ediyorlar. Türkiye’den daha sonra ikinci sırada tarihi Darı yer alıyor fakat Darı’ı ziyaret etme konusunda belirtilmiş sınırlamalar var.”

VİZE İŞLEMLERİ

Rusya ile Türkiye arasında turizm ilişkilerinin geliştirilmesine dönük güzel araştırmalar olduğunu anlatan Safonov, “Yaptığımız organizasyonlarda yapı kararlar alıyoruz. Turizmin güvenliği konularına değiniyoruz. Hastalıklar konusunda önlemler alıyoruz. Karşılıklı turist sayısının daha da artması için vizede kolaylıklar sağlayacağız. Türkiye’den de turistlerin Rusya’ya gelmesi konusunda çok ilgiliyiz. Daha önce ülkemize gelen turist sayısında Türkiye birincil beş ülke arasında yer alıyordu. İlerleyen dönemlerde benzer rakamları yakalayacağımızı umut ediyoruz” dedi.

RUS TURİST Türkiye Rus turist Türkiye-Rusya Türkiye tatil

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir