banner

Sayısal Loto sonuçları 9 Eylül 2017 Milli Piyango Sorgula

Sayısal Loto sonuçları 9 Eylül 2017 Milli Piyango Sorgula

9 Eylül 2017 Sayısal Loto sonuçları, Milli Piyango İdaresi göre açıklandı. 6 bilenin çıkması durumunda büyük ikramiyenin sahibini bulduğu Sayısal Loto’nun 1087’nci hafta çekilişinde büyük ikramiye olan 1 milyon 706 bin 461 lira haftaya devretti. İşte 9 Eylül 2017 tarihli Sayısal Loto sonuçları…

SAYISAL LOTO SONUÇLARI 9 EYLÜL 2017

9 Eylül 2017 tarihinde yapılan Sayısal Loto’da kazandıran numaralar 03, 08, 17, 18, 32 ve 38 olarak belirlenirken, 6 haberdar olan çıkmayınca büyük ikramiye haftaya devretti. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 143 kişi 5 bin 25 lira 25’er kuruş, 4 bilen 8 bin 792 birey 61 lira 75’er kuruş, 3 bilen 151 bin 513 birey 10 lira 5’er kuruş ikramiye kazandı.

6 bilen birey sayısı : 1. Ödev Birey başına düşen ikramiye tutarı: 1.706.461,01 TL 5 bilen kişi sayısı : 143 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 5.025,25 TL 4 haberdar olan kişi sayısı : 8.792 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 61,75 TL 3 haberdar olan birey sayısı : 151.513 Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 10,05 TL

SAYISAL LOTO SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sayısal Loto sonuçları, ilk ve resmi olarak Milli Piyango İdaresi’nin devlete ait internet sitesi üzerinden açıklanmaktadır. Sonuçlar en geç 21:45’e kadar www.millipiyango.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır.

bununla beraber resmi sonuçlar açıklandıktan daha sonra, Sayısal Loto sonuçları Habertürk Baht Oyunları sayfasına da eklenmektedir. Habertürk Baht Oyunları sayfası üzerinden de Sayısal Loto sonuçları takip edilebilir.

ŞANS OYUNLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

SAYISAL LOTO OYUNUNUN ÖZELLİKLERİ

Yöneticilik kadar düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve özet olarak ” oyun ” olarak da açıklama edilen baht oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına kadar dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri kapsamında olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 sene geçtikten sonradan zaman aşımına uğrar.

Sistem kadar kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, vakit aşımına uğramış, feshedilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en düşük çekilen sayılar, barkot, bilet emniyet numarası ve arkadaki yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta tekrar tekrar altı numarayı içten tahmin eden çıkmaması üstüne ertesi haftalara görev sayısının artması, hasılatın fazla yüksek olması üstüne sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı haberdar olan çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı içten varsayım edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak tayin üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı içten tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan miktar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler aralarında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye şampiyon talihlilerin ikramiyeleri,

* (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

* (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri ya da MPİ Şubelerinden,

* (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

sayısal loto sayısal loto sonuçları milli piyango

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir