banner

Serdar Ali Çelikler: “Hep böyle olacaksa Ali Koç hep konuşsun”

Serdar Ali Çelikler: "Hep böyle olacaksa Ali Koç hep konuşsun"

Geçen sene lige tarihinin en kötü başlangıcını yapmış Fenerbahçe, kendisi için fazla kritik bir dönemeç olan Konya deplasmanına gidiyordu. ‘Aziz Şimşek istifa’ tezahüratları her maçta söylenir olmuştu. Konya maçının kaybı lige az daha resmi olarak havlu atmak anlamına gelecekti. O maçtan birkaç gün evvel Ali Koç 1907 F.Bahçe Derneği’nde yaptığı konuşmada “2018’de başkan adayıyım” demişti. Bu sözler ‘sızdırma’ yöntemi ile kamusallaştırılmıştı.

F.Bahçe o dönem Aykut Kocaman’ın çalıştırdığı Konya’yı yenmiş ve yükseliş trendine girmişti. defalarca 4 hafta kazanılan maçlar; ManU ve Feyenord galibiyetleri yelkenleri rüzgarla doldurmuştu. Taa oysa içerideki Beşiktaş beraberliğinin arkasından gidilen Antalya deplasmanında Cüneyt Çakır’ın operasyonuna değin… Sonrası malum.

Bu yıl de ‘Vardar Skandalı’ ile sezona başlayan, evinde 2 maçtan 1 puan alabilen tribünlerinden “Aziz Şimşek istifa” sesleri yükselen F.Bahçe tekrar kritik bir dönemeç öncesinde Ali Koç’un bu defa resmi açıklamasını duydu. Camia havaya girdi, ‘Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon’ cümlesi kurulur oldu. Cumartesi F.Bahçe evinde Beşiktaş’ı yendi. Hakem tartışmaları içinde 3 puandan fazlası olarak özgüven ve iddia da kazandı Sarı-Lacivertliler.

SERDAR ALİ ÇELİKLER: Camia havaya girdi, ‘Ali Koç başkan, Fenerbahçe kazanan’ cümlesi kurulur oldu.

Ama daha da özel ve hoş bir gelişmenin yaşandığı 2 gün önce KAP’a yapılan açıklamada ortaya çıktı. F.Bahçe, devlet bankası olan Ziraat Bankası’ndan 2023 vadeli; her ödemesi 6 ayda bir yapılacak, faiz oranı son derece uygun tam 60 milyon dolar kredi almıştı. Yani çoooook fakat çooook uzun süredir F.Bahçe’ye böylece de yüz verilmiyordu, hakkı olmasına rağmen Kenan Cihan Lisesi arazisi konusunda meslek yokuşa sürülüyordu; acemi branşlara destek edilmiyordu ama acilen yaşanan bu son gelişmeler fazla dikkat çekici. Yönetimi çok rahatlatan bu olumlu gelişmelerin, tıpkı geçen seneki bir dönem gibi Koç’un açıklamalarından sonraya rast gelmesi tesadüf mü, yok mi, daima birlikte göreceğiz. Ama F.Bahçe’nin yargı ettiği hoş günler bu yöntemle gelecekse Ali Koç defalarca konuşsun derim.

MAHMUT’A ‘AA’ DİYEMEYEN FİKRET’E ‘HA HU’ DİYEBİLİR Mİ?

Fikret Orman geçen sene Vodafone Park’ta yaşanan çirkin geceden; Şenol Güneş’in ortalığı gerip gerip herkesi çileden çıkaran o meşhum tavrından daha sonra bir basın toplantısı düzenlemiş ve “Yaşananlar bize hiç yakışmadı, özür dileriz” demişti. Çarşamba günü benzer Fikret Orman, hakem Ali Palabıyık’ı da ateşe atmayarak F.Bahçeli Mahmut Yumuşak Başlı’nun son derece çirkin açıklamalarını gayet şık bir üslup ile eleştirdi. Daha önce kendi çirkinliği sebebiyle özür dilemiş birinin başkasının çirkinliğini eleştirmesi de fazla uygun oldu. Dün Şekip Mosturoğlu da F.Bahçe tarafının bakış açısını yansıttı ve Fikret Orman’ı eleştirdi. Haklı olduğu noktalar olabilir. Ama Şekip Bey’in de resmen Mahmut Uysal’nun son derece ilkel üslubunu eleştirmesi gerekmez miydi? Kendi ayıbını görmeden başkasını eleştirmek var mıydı? Öyle yarım ağız yok, hakiki bir özür dilemeden olur muydu?

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir