banner

Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu ve ailesinden Bilecik ziyareti

Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu ve ailesinden Bilecik ziyareti

Osmanlı Devletinin kuruluş toprakları olan Bilecik, Osmanlı Devleti’nin 34’üncü Padişahı Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu ve aile üyelerinden oluşan heyeti ağırladı. Bilecik ziyaretleri zarfında Şeyh Edebali Türbesinde dua eden Orhan Osmanoğlu, sonradan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ni ziyaret etti.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya ziyaret

Bilecik’teki temasları kapsamında Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’yı da ziyaret eden Osmanoğlu, Bilecik’e yaptığı katkılar dolayısıyla Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti.
Başkan Yağcı ise; ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu ve aile üyelerini Bilecik’te ağırlamaktan duyduğu sevinci açıklama etti. Konuklarına Bilecik ve Bilecik Belediyesi çalışmaları hakkında veri veren Başkan Yağcı, ”6 asra aşkın yargı, yargı haz anlayışıyla cihana hükmeden Osmanlı Devleti’nin 34’üncü Padişahı cennet mekan Sultan 2’inci Abdülhamit Han’ın 4’üncü kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu bey ve kıymetli ailesi ziyarette bulundular. Geçmişiyle övünen geleceğe belli adımlarla yürüyen marka bir şehir halkı oluşturma çabası gayreti içerisindeyiz. Geçmişteki bütün güzellikleri sahip olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Atalarımızla kibir duyuyoruz. Onlara cumhuriyetimizin 94’üncü yılını kutladığımız bu yılda inşallah geçmişimizle almış olduğumuz zor ile geleceğe kesin adımlarla yürüyüp, lider ülke Türkiye’yi hep birlikte oluşturacağız. Nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Cem Kaan Toka

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir