banner

Tesla 260 araç üretebilince yüzlerce çalışanın işine son verdi

Tesla 260 araç üretebilince yüzlerce çalışanın işine son verdi

Elektrikli araba üreticisi Tesla, yaptıkları takvim performans değerlendirmesi sonucu toplu işten çıkarmaya gittiklerini açıkladı. Tesla’dan, “33 bin kişiden daha fazla çalışana sahip şirketlerden biri olarak, performans değerlendirmeleri genelde şirketten ayrılıklarla sonuçlanır. Tesla büyümeye ve dünyanın her yerinden yeni halk müziği istihdam etmeye devam ediyor” açıklaması yapıldı.

Tesla’dan kaç kişinin çıkarıldığı ile ilgili belli bir data verilmezken, eski bir Tesla çalışanı Reuters’a yaptığı açıklamada yaklaşık 400 kişinin görevine son verildiğini söyledi. İşten çıkarılanlar, asistanlardan, takım liderlerine ve danışmanlara dek değişiyor.

Ağustos ayında tanıtılan Model 3 modelini tanıtan şirket, 35 bin dolardan başlayan satışlarda eylül ayı siparişlerinin bin 500’ünü karşılayacağını, aralığa dek ayda 20 bin vasıta üreteceklerini söylemişti.

Faka otomobil mağazalarını kullanmayan ve satışlarını internet üzerinden yapan Tesla, şimdiye dek 260 araç üretebildi. Model 3’e toplam sipariş ise 455 bine ulaşmış durumda. The Wall Street Journal’ın haberine kadar çalışanlar Model 3’ün bir takım parçalarını elle yapıyor.

59 milyar dolar piyasa değeri olan Tesla’nın henüz 3. dönem mali tabloları açıklanmazken, şirketin üretim hattında tutturulamayan hedeflere karşın personel alımına devam edeceği belirtiliyor.

Tesla Model 3 işten sonuç

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir