banner

Trabzon Havalimanı tadilata alınıyor

Trabzon Havalimanı tadilata alınıyor

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, bugün Valilik B görüşme salonunda basın mensuplarına kentte yürütülen bir takım proje ve araştırmalar hakkında data verdi. Vali Yavuz, Trabzon Havalimanı’nın yapılan iyileştirme ve pist genişletme çalışmalarının 1 Kasım’da başlayarak 30 Kasım’da tamamlanacağını söyledi.

Trabzon Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanları tarafından ihale edilen pist genişletme ve iyileştirme çalışmalarında 2’inci aşamaya gelindiğini belirten Vali Yavuz, bahse konu tarihlerde 11.00 ve 16.00 saatleri aralarında hava limanının iniş ve uçuşlara kapalı olacağını da duyurdu.

‘ZORUNLU OLMADIKÇA HAVA TRAFİĞİ OLMAYACAK’

Konuyla ilgili konuşan ve bazı çalışmalar için gerekli önlemleri aldıklarını kaydeden Vali Yavuz, şunları söyledi:

“Trabzon Havalimanımızda ihale edilen şekilde bir takım iyileştirmeler yapılıyor. Herhangi bir şekilde uçuşu aksatmadan yürütülen incelemeler muhakkak noktaya geldi. 1 Kasım ile 30 Kasım arasında saat 11.00 ve 16.00 saatleri arasında her gün alıştırma yapılacak. Pist genişletmesi ve iyileştirme çalışmaları bahisle 1 Kasım ile 30 Kasım arasındaki bu saatlerde fazla gerekli olmadıkça iniş ve kalkış yapılmayacak. Ama bu Trabzon’a geliş ve gidişlerdeki uçuşları da engellemeyecek.

Hava yolu şirketleri bunu hoşgörüyle karşılayarak ilgili tedbirleri aldı. Sadece birkaç uçuş iptal edildiği iddia edilebilir lakin onlar da sezon gereği çok yoğun olmayan saatlerdeki uçuşlar. Keza özel sektör ayrıca de ulus sektöründeki uçak şirketleri de bu konudaki düzenlemeleri yaptılar.

Bu konuyu dile getirdiğimizde hava yolu şirketleri bunu hoşgörüyle karşıladı. İlimize geliş ve gidişlerde bu sirkülâsyonu ‘En eksik şekilde nasıl olumsuz etkilenir’ biçiminde düzenlemelerini yaptılar. Gerekli olmadıkça hava trafiği olmayacak, ama zorunlu şart olduğunda da uçuşa mümkün ülkü gelecek.”

DHA

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir