banner

Türkiye’nin en büyük pikniğinde bir araya geldiler

Türkiye'nin en büyük pikniğinde bir araya geldiler

Dursunbey Belediyesi kadar düzenlenen Kurtuluş Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikte Dursunbey ve Dursunbey dışında yaşamış binlerce birey bir araya geldi. Karnaval havasında geçen piknikte 20 metrelik mangal yakılırken, vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

İHA’nın haberine tarafından, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın sosyal projeler içindeki tercih vaatleri arasında yer alan Büyük Dursunbeyliler pikniği geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Saz mesire alanında gerçekleşen piknik etkinliğine Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinde bulunan Dursunbey dernekleri de destek verdi. Binlerce kişinin katıldığı piknik programında vatandaşlara belediye göre gölgelik ve hasır dağıtımı yapıldı. Piknik için hazırlanan 20 metrelik mangal aşçılar tarafından yakılırken, mangalda yaklaşık 1 ton köfte pişirildi. Pilav, gözleme ve içeceklerin dağıtıldığı şenliğe YSK Başkanı Sadi Güven, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Dursunbey Kaymakam vekili Murat Atıcı, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, AK Parti İlçe Başkanı Akif Kandemir, Dursunbey ve Balıkesirli derneklerin başkanları katıldı.

Piknikte Dursunbey’in yöresel insanlar oyunları ve bölgesel sanatçıları da sahne alırken, vatandaşlarda çalan parçalar eşliğinde doyasıya eğlendi. Etkinlikte hem ücretsiz lunapark, şişme oyun alanları, develer, midilli atları hizmet verdi. Gün boyu devamlı piknikte illüzyonist Abduri, mehter takımı, Barana ekibi, Poyrat Insanlar Dansları, İzmir Karşıyaka efe grubu gösterilerini gerçekleştirdi. Piknik programının son bölümünde ise yoğurt yeme yarışı, çuval yarışı, halat çekme yarışı gibi birçok müsabaka düzenlendi.
Etkinlik hakkında konuşan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Türkiye’nin en büyük piknik etkinliklerinden birisini gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Bahçavan, “Uzun zamandır hazırlığını yaptığımız Büyük Dursunbeyliler Buluşmasını 3 Eylül Kurtuluş Bayramımız ve Kurban Bayramımızın eşit gelmesi sebebi ile böyle güzel bir ortamda gerçekleştiriyoruz. Bizlere takviye veren tüm Dursunbey derneklerinin başkanları ve temsilcileri burada. Kıymetli hemşehrilerimizi burada memleketlerinde oyalamak bizlere onur veriyor. İnşallah bu yıl eksiklerimizi görüp bu etkinliği ilerleyen yıllarda da geleneksel olarak yapmak istiyoruz. Etkinliğe katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşlarda bu etkinliği düzenleyen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederek bu etkinliğin devam etmesini istediler. Faaliyetler zarfında akşam ise meşhur usta Buray, Beyza Durmaz ve Sevtuğ konseri düzenlendi.
Adeta izdihamın yaşandığı konserde binler coşku doymuş anlar yaşadı.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir