banner

Yarın okul var mı? 11 Eylül okullar tatil mi?

Yarın okul var mı? 11 Eylül okullar tatil mi?

Öğrenciler, ‘okula düzen haftası’ nedeniyle, bir takım sınıfların okula bir hafta erken başlamasından dolayı, yarın okulların olup olmayacağı konusunda yanıt arıyor. Peki, yarın mektep var mı? 11 Eylül okullar tatil mi? Kaçıncı sınıflar yarın okula gidecek?

YARIN MEKTEP VAR MI? 11 EYLÜL OKULLAR TATİL Mİ?

2017-2018 eğitim öğretim dönemi 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Ulusal Eğitim Bakanlığı kadar 2006-07 eğitim döneminden beri gerçekleştirilen ‘okula armoni haftası’ 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak olup 5 gün sürecek ve 15 Eylül Cuma günü son bulacak.

Okula armoni haftası etkinliğine, daha önce ilkokul birinci derslik öğrencileri katılıyordu. Ama son yıllarda ortaokul beşinci derslik öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu sene lise dokuzuncu derslik öğrencileri de eklendi.

Buna göre, ilkokul birinci derslik, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıf öğrencileri için yarın mektep var. Öteki sınıfta okuyan öğrenciler için 11 Eylül okullar tatil olacak ve bu öğrenciler 18 Eylül’de okul sıralarında yerlerini alacak.

OKULA ARMONI HAFTASI ETKİNLİĞİ

Harmoni haftası, öğrencilerin mektep kaygılarını onarmak ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yandan uygulanıyor. Son yıllarda ortaokul beşinci derslik öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu sene lise dokuzuncu derslik öğrencileri de eklendi.

Buna tarafından, mektep öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için uyum haftası, 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 15 Eylül Cuma günü sona erecek.

ARMONI HAFTASINA ÖZEL UYGULAMA KILAVUZU

Hafta boyunca öğrencilerin geldikleri okula daha kolay ahenk sağlamaları nedeniyle çocuk-aile-hoca tanışma programları, mektep ve eğitim ortamını tanınma, arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma gibi bir dizi etkinlik düzenlenecek. Bu yıl mektep öncesi, ilkokul birinci ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okula uyumunu karşılamak nedeniyle rehber hazırlandı.

Harmoni sürecinin genel amaçları, esas ilkeleri ve bu süreçte yöneticilerden, öğretmenlerden ve ailelerden beklenenler, çocukların ağzından anlatıldı. Kılavuzda, “Sevgili yöneticim”, “Sevgili öğretmenim” ve “Sevgili ailem” başlıkları aşağı yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gereken hususlar sıralandı.

“Okullarımızın zilini mutluluğa çalalım” başlığıyla başlayan kılavuz, ahenk haftasından beklentilerin neticelendirildiği

“Çocuğunuzdan mektup var” başlıklı yazıyla son buluyor.

Kılavuzda hem idareci ile öğretmenlerin yararlanabilecekleri program ve faaliyet örneklerine ve esas eğitimde gerçekleştirilen yeniliklere de yer verildi.

OKULA UYUM HAFTASI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir